ua en ru

Україна хоче збільшити на 2 млрд грн інвестиції у вуглевидобуток

Автор: RBC.UA
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України планує залучити в поточному році 3,726 млрд грн інвестицій у вуглевидобуток. Про це заявив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України планує залучити в поточному році 3,726 млрд грн інвестицій у вуглевидобуток. Про це заявив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

Попович нагадав, що в 2011 р. на технічне переоснащення та модернізацію вуглевидобувних підприємств через альтернативні механізми надійшло 1,7 млрд грн інвестицій, що на 129 млн грн більше, ніж у 2010 р.

"Цього року ми плануємо залучити 3,726 млрд грн інвестицій. Зокрема, шляхом кредитування, випуску облігацій вугледобувних держпідприємств, співпраці з іноземними компаніями", - зазначив заступник міністра.

Попович підкреслив, що залучення приватних інвестицій в шахти, раніше фінансувалися державою, дозволить перерозподіляти бюджетні кошти на інші державні вугледобувні підприємства. Такий перерозподіл коштів підвищить інвестиційну привабливість держпідприємств і сприятиме збільшенню вуглевидобутку.

За словами Поповича, саме недержавні інвестиції в технічне переоснащення шахт дадуть можливість збільшити вуглевидобуток на 26,7 млн ​​т.
Чиновник також зазначив, що найближчим часом уряд має затвердити перелік об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що знаходяться в держвласності і можуть здаватися в оренду або концесію.

У грудні минулого року Верховна Рада України виділила додатково 1,5 млрд грн на технічне переоснащення вугільних підприємств. За інформацією автора закону, депутата від Партії регіонів Владислава Лук'янова, в цілому на вугледобувних підприємствах вимагають заміни або модернізації 28% парку підйомних машин, 39% вентиляторів головного провітрювання, 39% компресорів. У найближчі роки підлягає заміні 19,5 тис. т водовідливних і протипожежних трубопроводів, 7 тис. т підйомних канатів, 52 тис. т рейкових провідників у вертикальних стовбурах, а також 130 підйомних посудин, 4,2 тис. насосів шахтного водовідливу, 21 тис . одиниць різного електротехнічного та енергетичного обладнання.

В даний час проведення реконструкції потребують 83 шахти з сумарною річною виробничою потужністю 51,6 млн т, після чого їх потужність збільшиться на 12,5 млн т.

У серпні 2011 р. Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні відібрано 63 перспективні проекти у сфері реформування вугільної галузі на загальну суму близько 50 млрд грн. Глава держави також вважає, що Україна повинна вийти на 100-105 млн т видобутку вугілля на рік.

У 2011 р. підприємства вугільної галузі України збільшили видобуток вугілля на 8,8% - до 81,8 млн т. У поточному році, згідно з прогнозом голови Міністерства енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойко, видобуток вугілля складе 82 млн т.

Протягом останніх 15 років рівень видобутку вугілля в Україні залишався практично незмінним: від 72 млн до 83 млн т на рік. Вугілля грає найважливішу роль в програмі імпортозаміщення енергоносіїв. Зокрема мова йде про програму енергозбереження та заміни споживання газу на вугілля. Передбачається, що протягом 3-х років державні шахти будуть приватизовані.

У грудні 2010 р. закінчився термін дії програми "Українське вугілля", у зв'язку з чим було розроблено проект "Програми перспективного розвитку вугільної галузі на середньостроковий період до 2015 р.". У програмі закладені наступні параметри: на етапі до 2015 р. обсяг видобутку вугілля прогнозується на рівні 91,7 млн т на рік, включаючи 63,5 млн т енергетичного вугілля. На етапі розвитку галузі в період з 2015 по 2020 рр.. обсяг передбачається збільшити до 100 млн т, включаючи близько 65 млн т енергетичного вугілля. Підсумковий потенційний рівень видобутку до 2030 р. очікується на рівні 115 млн т, з яких 75 млн т - енергетичне вугілля.

Британська нафтогазова ВР у своєму огляді світової енергетики зазначає, що доведені запаси вугілля в Україні становлять 33,873 млрд т, що є 3,9% світових запасів. З усіх запасів в Україну 15,351 млрд т антрациту і бітумного вугілля, ще 18,522 млрд т - лігніту (бурого вугілля). Згідно з оцінкою, при поточному рівні видобутку, таких запасів Україна має вистачити на 462 роки.