ua en ru

Хрещення Господнє: Україна готується до свята освячення води

Автор: RBC.UA
Свято Хрещення Господнього православні християни відзначать завтра, в суботу, 19 січня. У цей день віряни ходять до церкви святити воду, а багато хто занурюється в ополонці. Вважається, що вода в цей день набуває особливої ​​чудодійної сили.

Свято Хрещення Господнього православні християни відзначать завтра, в суботу, 19 січня. У цей день віряни ходять до церкви святити воду, а багато хто занурюється в ополонці.

Читайте також: В Україні на Водохреще похолоднішає

Кияни традиційно святкуватимуть Водохреще на Оболонській набережній біля Свято-Покровського собору Української православної церкви (12:00, вул. Прирічна, 5) та в парку культури і відпочинку "Гідропарк" (14:00). За традицією, під час обрядових заходів відбуватимуться церемонії освячення води за відповідними регламентованими і встановленими канонами.

Біля каплиці поблизу ополонки в Гідропарку встановлять скульптури снігурів. Як повідомили у прес-службі КП "Київзеленбуд", дві топіарні фігури птахів будуть розташовані спочатку біля каплиці поблизу ополонки, а після свят їх встановлять біля станції метро "Лівобережна".

Над виготовленням двох скульптур зимової птахи столичні "зеленбудівці" працювали півтора тижні. Спочатку змонтували каркас, а до нього закріпили соснову лапку, яку зібрали з використаних новорічних сосен. Одна скульптура з кріпленням досягає 1,5 метра.

"Скульптури снігурів - нетривалі, адже вони обробляються спеціальними матеріалами. Така фігура може простояти до двох місяців. Однак вже зараз ми закінчуємо монтувати каркас Орла, який буде стояти до 10 років. Для цього кожна гілочка обробляється антисептичним засобом", - зазначив генеральний директор КО "Київзеленбуд" Михайло Царенко.

На станції метро "Гідропарк" 19 січня, з нагоди свята Водохреща і традиційного купання, буде відкрито другий вестибюль. "19 січня 2013 року з 10:00 до 17:00 на станції "Гідропарк" Святошинсько-Броварської лінії буде працювати вестибюль №2 для забезпечення перевезень пасажирів під час святкування християнського свята Хрещення", - повідомили у прес-службі Київського метрополітену.

Вважається, що вода в цей день набуває особливої ​​чудодійної сили. Так, на Водохреще, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні та духовні хвороби.

Читайте також: Новорічні та різдвяні свята обійдуться Києву в 6 млн грн, - Попов

19 січня буде насиченим на різні події, зокрема в Києві. В екстрім-парку в рамках проекту Free Games відбудеться свято здоров'я - фестиваль прихильників зимового плавання, участь у якому можуть взяти всі охочі.

Розпочнеться дійство о 10:00 із флешмобу і пробігу центральною алеєю парку Дружби народів. Після реєстрації учасників фестивалю та урочистого відкриття відбудеться церемонія освячення води.

Крім звичного купання на Водохреще, на фестивалі також відбудеться швидкісний заплив у стилі брас. Дистанція для жінок становитиме 12,5 м, для чоловіків - 25, командної естафети - 4 по 25 м.

Також протягом фестивалю проводитимуться майстер-класи з купання в лунці, "моржування" і оздоровчих методик. Бажаючі зможуть взяти участь у фестивалі сніговиків, покататися на канатній дорозі на санях, лижах і сноубордах. А ввечері гостей фестивалю чекає нагородження переможців і концертна програма.

Крім того, святкування Хрещення пройде в Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові під Києвом. Захід розпочнеться о 10:00 з літургії освячення води у дворі старовинної церкви Архистратига Михаїла.

Читайте також: Українці зустріли Різдво Христове

Після служби всі відвідувачі музею зможуть зігрітися біля символічного вогнища, взяти участь у народних танцях і просто насолодитися святковою атмосферою.

Зазначимо, що в Україні Водохреще буде відзначатися широко. У "Парку Київська Русь" (село Копачів Обухівського району) 19 та 20 січня відбудуться веселі Водохресні гуляння, які почнуться о 13:00. Бажаючі з нагоди свята зможуть безкоштовно покататися на санях, запряжених кіньми зі стайні великого князя Київського. Також відвідувачів чекають видовищні виступи вершників на князівських конях і відтворення середньовічної полювання, обряд запалювання вогню і етно-дискотека навколо нього.

Крім того, прихильники здорового способу життя і любителі зануритися у крижану воду зберуться в українських Карпатах: 19 січня на території гірськолижного комплексу "Буковель" відбудеться Міжнародний фестиваль моржів. Організатори заходу пропонують "випробувати на собі магічну силу крижаної води" в центральному буковельському озері.

Додамо, що у 2013-му "гірські моржі" зберуться вже вшосте. "З кожним роком число учасників фестивалю, що проходить в українських Карпатах, зростає, адже ті, хто вже брав участь у цьому дійстві, довели, що відчули, як життя починається заново: позитивним емоціям не було меж, а організм придбав такий запас міцності, що різні хвороби тепер обходять їх стороною", - повідомили організатори.

Учасникам фестивалю обіцяють влаштувати не тільки крижану купіль за всіма правилами, але й нагодувати після цього справжнім гарячим козацьким кулешем.

Читайте також: Україна зустріла Новий 2013 рік (відео)

Хрещення Господнє, або, як його ще називають, Йордана, - третє і заключне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня, тому збігається зі святом Богоявлення.

Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення на Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва - Богоявлення.

За стародавньою традицією, на Водохреще багато вірян занурюються в ополонці. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Здавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, будинки і тварин.

За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася під відкритим небом, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні свята з льоду вирубували великий хрест ("йордан") і ставили його поруч з ополонкою. Існує також звичай ворожіння на Водохрещення, пов'язаний з давніми язичницькими традиціями. Народний календар ототожнює це свято з т.зв. водохресними морозами.