ua en ru

Україна домовилася з МС про безмитний експорт труб

Автор: RBC.UA
Україна уклала першу угоду з Митним союзом (МС). Як стало відомо виданню "Комерсант-Україна", минулого четверга, 22 вересня, сторони домовилися про безмитний експорт українських сталевих та нержавіючих труб до кінця року до країн союзу - основні ринки збуту для продукції "Інтерпайпа" і Centravis.

Україна уклала першу угоду з Митним союзом (МС). Як стало відомо виданню "Комерсант-Україна", минулого четверга, 22 вересня, сторони домовилися про безмитний експорт українських сталевих та нержавіючих труб до кінця року до країн союзу - основні ринки збуту для продукції "Інтерпайпа" і Centravis.

Україна і Митний союз регламентували обсяг безмитного експорту сталевих і нержавіючих труб на IV квартал, розповів уповноважений Кабміну з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський, який представляв Україну на переговорах. За його словами, в найближчі три місяці повинні бути узгоджені договори і на 2012 р. - очікується, що квота буде встановлена ​​виходячи з річних обсягів поставок у попередні роки.

Безмитно експортувати продукцію зможуть найбільші виробники сталевих ("Інтерпайп") і нержавіючих труб (холдинг Centravis). З 1 жовтня по 31 грудня квота становитиме 65 тис. т для Росії, 18 тис. т - Білорусі, 14 тис. т - Казахстану. Для інших виробників до 2015 р. діють мита в 19,4-37,8%.

Для "Інтерпайпу" і Centravis країни МС - найбільші ринки збуту, що займають близько третини їхнього експорту. За даними "Держзовнішінформ", в I півріччі "Інтерпайп" експортував у Росію 169 тис. т труб на суму 201 млн дол, в Білорусь - 33 тис. т (40 млн дол), Казахстан - 27 тис. т (34 млн дол). Centravis поставив 2,3 тис. т (29 млн дол) в РФ і 0,19 тис. т (2,2 млн дол) в Білорусь.

Згідно з міжурядовою угодою між Україною і Росією, "Інтерпайп" мав квоту на безмитні поставки продукції, для Centravis мито становило 9,9%. Однак, з наступного року умови роботи обох компаній могли значно погіршитися - термін угоди для "Інтерпайпу" завершувався цьогоріч, а щодо імпорту продукції Centravis на територію ТЗ міністерство промисловості і торгівлі РФ у вересні розпочало розслідування.

У Кабміні тоді вважали, що Україна може домогтися скасування мит.

Зазначимо, Росія є найбільшим ринком збуту для українських виробників нержавіючих труб, найбільшим з яких є холдинг Centravis сім'ї Атанасових. За даними ДП "Держзовнішінформ", в 2010 році на частку РФ припадало 37,7% всього експорту даної продукції з України. Причому торік, навіть незважаючи на дію мит, Україна збільшила загальний експорт труб на 10,4%, до 12,53 тис. т, а в Росію - на 18,1%, до 4,73 тис. т.

1 червня комісія МС прийняла перше рішення щодо України - затвердила список товарів, яких торкнулися антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу. Ці заходи стосувалися сталевих (діаметром до 820 мм) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.

Нагадаємо, 21 січня Мінпромторг РФ пропонував з 31 січня 2011 р. строком на п'ять років продовжити дію загороджувальних мит на імпорт сталевих труб з України, що поставляються поза квотами, а також підвищити чинний рівень мит.

Раніше, 30 грудня 2010 р. Україна і Росія уклали угоду про збільшення квоти на безмитне ввезення українських труб на територію РФ в 2011 р. до 300 тис. т.

У 2010 р. квота на безмитний ввіз українських труб в РФ становила 260 тис. т. У квітні 2010 р. РФ і Україна підписали протокол про внесення відповідних змін до угоди між Мінекономрозвитку РФ і Мінекономіки України про регулювання поставок деяких видів сталевих труб, що походять з України і ввозяться на митну територію РФ.

Квоти на безмитну поставку української трубної продукції були введені в 2005 р. на основі угоди, що передбачала добровільні кількісні зобов'язання п'яти українських заводів на поставку широкої номенклатури трубної продукції до Росії. На такі обмеження вони погодилися в обмін на незастосування антидемпінгових мит, введених Росією з результатами розслідування 29 грудня 2005 строком на 5 років.