ua en ru

Україна щоб отримати кредит в 610 млн євро від ЄС повинна виконати всі попередні умови, - Томбінський

Автор: RBC.UA
Надані Україні Європейським союзом (ЄС) 610 млн євро - це досить відносний кредит. Про це заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський в ефірі телеканалу "ТВі".

Надані Україні Європейським союзом (ЄС) 610 млн євро - це досить відносний кредит. Про це заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський в ефірі телеканалу "ТВі".

"Сума в 610 млн євро - це досить відносний кредит, якщо потрібна чітка декларація, то це доповнення до кредиту. Але умова для нього - Україна повинна виконати всі попередні умови", - підкреслив Томбінський.

Щодо ситуації навколо засуджених Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, посол ЄС зазначив, що це не досить вірно використовувати чиїсь прізвища. "Мова йде про загальну судовій системі ... Ми не намагаємося блокувати іншу сторону від будь-яких дій, але намагаємося бути толерантними", - зазначив Томбінський.

Нагадаємо, що меморандум про взаєморозуміння з питання надання кредиту на 610 млн євро Україна і європейський союз підписали в рамках саміту Україна-ЄС 25 лютого. Транші кредиту встановлені в порядку 100, 10, 250 і 250 млн євро. Крім того, меморандум включає систему моніторингу реалізації програми, а також термін її реалізації (2,5 року з моменту вступу меморандумом чинності).

Читайте також: Україна і МВФ обговорили величину нового кредиту stand by, - Альєр

У меморандумі зазначено, що передумовою виділення коштів буде, зокрема, висновок Єврокомісії про задовільний співпрацю Києва з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Крім того, сторони підписали кредитну угоду, яка встановлює термін погашення кредиту в 15 років, процедуру визначення процентних ставок, а також умови погашення кредиту. Кредитну угоду зможе набрати чинності не пізніше ніж протягом 12 місяців з моменту його підписання.

Що стосується руслових Євросоюзу, про які сказав Томбінскій, то мова швидше за все йде про відновлення співпраці з МВФ. Місія МВФ на чолі з Кріс Джарвіс 12 лютого завершилися свою роботу в Україні. Прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з її представниками відзначав, що Україна сподівається на взаєморозуміння з МВФ. У МВФ діалог також охарактеризували як позитивний. Наступний візит місії МВФ в Україну для підготовки проекту меморандуму відбудеться в кінці березня.

Як заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр Україна і МВФ вже обговорили величину нового кредиту. Також він повторив вимоги, які висувалися для України раніше. Альєр підкреслив, що субсидії, що виділяються державою для компенсацій цін на газ, використовуються неефективно. За словами представника МВФ, для того, щоб відновити програму stand by, Україні потрібно вирішити питання тарифів на газ для населення.

Саміт Україна-ЄС: Підписано меморандум про надання кредиту на 610 млн євро (фото)

Нагадаємо, під час недавньої телевізійної прес-конференції "Діалог з країною" Янукович заявив, що ціна на газ для населення і промисловості зростати не буде.

Що стосується кредиту, то міністр закордонних справ України Леонід Кожара раніше говорив, що єдина мета отримання кредиту - це сприяння євроінтеграції України. Україна очікує підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопада 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Читайте також: Янукович на саміті Україна-ЄС підтвердив курс України на євроінтеграцію (фото, відео)

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні.

Україна, зі свого боку, підтверджує налаштованість на виправлення проблем, зафіксованих за підсумками саміту, який відбувся в Києві в 2011 році, і висновках міністрів закордонних справ Ради Європи, оприлюднених у грудні 2012 року. Зокрема, мова йде про застосування "політично вмотивованого правосуддя" і недоліків при встановленні результатів парламентських виборів 2012 року, говориться в спільній заяві. Попередня оцінка виконання Україною взятих зобов'язань повинна бути проведена в травні 2013 р.