Україна - Молдова: Українці перемагають в Одесі

Команда Михайла Фоменка здолала в Одесі Молдову, забивши обидва голи після перерви. Андрій Ярмоленко та Євген Хачеріді забезпечили господарям непогану фору, але удар Олександра Суворова ледь не звів їх зусилля нанівець.

Україна - Молдова 2:1
Голи: Ярмоленко, 61, Хачеріді, 70 - Суворов, 80.

Після сенсаційної перемоги у Варшаві збірна України повинна була обігравати вдома підопічних Іона Караса. І з перших хвилин вона пішла вперед великими силами, а суперник навіть не думав про організацію своїх атак. Тим не менше, як і припускали експерти, позиційний наступ давалося господарям непросто.

Маючи величезну територіальну перевагу, українці за перший тайм створили три реальних моменти для взяття воріт Станіслава Намашко - і всі ці загрози слідували якраз після перехоплення м'яча в центрі поля. Вже на 12-й хвилині Андрій Ярмоленко відправив на побачення з кіпером Євгена Селезньова, який, проте, поспішив пробити у воротаря.

Друга небезпечна атака синьо-жовтих мала місце в середині тайму. На цей раз українці втрьох вискакували проти двох гравців оборони Молдови, але володіючий м'ячем Ярмоленко поскупився, і захисник в останній момент блокував його удар з близької відстані. Ну а найбільш гостру ситуацію для півзахисника київського "Динамо" створив на 37-й хвилині В'ячеслав Шевчук.

Лівий крайній прорвався до лицьової і виконав зрячий простріл на дальню штангу, але і на цей раз Ярмоленко, найактивнішому у складі господарів до перерви, не пощастило. Він пробивав з півтораметрової дистанції, але на слизькому через рясний снігопад полі не влучив як слід по м'ячу, і той прокотився поруч зі стійкою.

В іншому наступальні потуги українців виглядали не дуже переконливо. При відсутності дискваліфікованих Руслана Ротаня і Дениса Гармаша в їх складі не знайшлося виконавця, здатного загострити гру розумним пасом. Тому доводилося більше напирати на атлетизм. Таким чином молдаванам всеж було легше захищатися. Що вони з успіхом і робили, утворивши навколо своєї штрафні щільні оборонні редути.

Друга половина матчу протікала в тому ж ключі. Україна із завидною постійністю стукалася об глуху стіну гостей, які змогли протриматися рівно годину ігрового часу. А на 61-й хвилині Селезньов, якого на брівці вже очікував з заміною Роман Безус, видав відмінний навіс на Романа Зозулю, який головою скинув на всюдисущого Ярмоленко. Динамівець пробив метрів з семи і точно поклав м'яч у дальній від себе лівий кут - 1:0.

Забитий гол помітно вплинув на настрій господарів. Від колишньої нервозності не залишилося й сліду, і вони продовжили тиснути на суперника. Штурм увінчався успіхом на 70-й хвилині. І знову не обійшлося без Ярмоленко, з кутового навісившого на Хачеріді. Залишений без нагляду центральний захисник холоднокровно переправив м'яч в сітку - 2:0.

Стадіон тріумфував, бурхливо святкуючи успіх своєї команди. Схоже, остаточно повірили в невідворотність успіху і гравці синьо-жовтих. Яке ж було загальне розчарування, коли за 10 хвилин до фінального свистка вийшовший на заміну у гостей Олександр Суворов першим ударом у напрямку воріт Пятова вразив ціль.

Кінцівка зустрічі вийшла нервовою, тим більше що вже в компенсований час у складі українців за грубу атаку Віталія Бордіяна був видалений Тарас Степаненко. І все-таки підопічні Михайла Фоменка дочекалися фінального свистка, заробивши непрості три очки.