Вімблдон - 2013: Фаворити успішно пройшли перший раунд

У Лондоні закінчилися матчі другого дня основної сітки Вімблдону. Гучних сенсацій у другий день змагань не було, хіба що 10-а сіяна росіянка Марія Кириленко програла господарці турніру Лорі Робсон.

Що стосується інших фаворитів, то на всіх вони програли два сети. Легкі втрати допустили іспанець Давид Феррер і француз Рішар Гаске. Давид відпустив було ініціативу у другому сеті матчу проти аргентинця Мартіна Алунда, проте, переборюючи суперника в непростій третій партії, довів справу до перемоги - 6:1, 4:6, 7:5, 6:2. У Гаске ситуація була гіршою - він програв іспанцеві Марселю Гранольєрсу перший сет. Після цього Рішар вже не дозволив супернику дістатися до тай-брейка- 6:7 (2), 6:4, 7:5, 6:4.

Тепер про тих, хто не витратив на старті зайвих нервів. Перший сіяний серб Новак Джокович зіткнувся з солідним опором з боку німця Флоріана Майєра, але в щось небезпечне це не переросло - 6:3, 7:5, 6:4. Чех Томаш Бердих по-гросмейстерськи оформив по брейку у кожній партії і відправив словака Мартіна Кліжана додому - 6:3, 6:4, 6:4. Аргентинець Хуан Мартін дель Потро також обійшовся без програних сетів, впевнено взявши верх над іспанцем Альбертом Рамосом - 6:2, 7:5, 6:1.

У жінок фаворити влаштували змагання, хто віддасть суперницям менше геймів. Переможцями стали китаянка Лі На, яка не стала церемонитися з сонею Микаеллою Крайчек - 6:1, 6:1, і полька Агнешка Радванська, яка розгромила з таким же рахунком австрійку Івонн Мойсбургер. Американка Серена Вільямс несподівано дозволила собі одного разу програти власну подачу, через що у другому сеті матчу з Менді Мінеллою з Люксембургу навіть була присутня боротьба - 6:1, 6:3. Нарешті, німкеня Ангелік Кербер витратила сил більше інших, що пояснюється стараннями представниці США Бетані Маттек-Сандс - 6:3, 6:4.

Порадував і українець Олександр Долгополов (на фото). У матчі першого раунду киянин обіграв другу ракетку Португалії Гастау Еліаша з рахунком 6:1, 7:6, 6:4. Матч тривав 1 годину 20 хвилин. Українець зробив п'ять брейків і подав сім ейсів. При цьому Долгополов не допустив жодної подвійної помилки. Наступним суперником Олександра буде колумбієць Сантьяго Хіральдо, який переміг аргентинця Орасіо Себальоса.

Таким чином, у другий раунд Вімблдону пробилися три українські тенісисти - Долгополов, Стаховський і Цуренко.

Лі На (Китай, 6) - Михаэлла Крайчек (Нідерланди) - 6:1, 6:1
Кіміко Дате-Крумм (Японія) - Карина Віттефт (Німеччина, Q)
Серена Вільямс (США, 1) - Менді Минелла (Люксембург) - 6:1, 6:3
Агнешка Радванська (Польща, 4) - Івонн Мойсбургер (Австрія, Q) - 6:1, 6:1
Ангелик Кербер (Німеччина, 7) - Бетані Маттек-Сандс (США) - 6:3, 6:4
Роберта Вінчі (Італія, 11) - Шанель Скиперс (ПАР) - 6:2, 6:1
Домініка Цибулкова (Словаччина, 18) - Марія-Єлена Камерін (Італія, Q) - 6:4, 4:6, 6:4

Вімблдон. Чоловіки. Перше коло

Томмі Хаас (Німеччина, 13) - Дмитро Турсунов (Росія) - 6:3, 7:5, 7:5
Роберто Баутіста-Агут (Іспанія) - Теймураз Габашвілі (Росія, Q)- 6:3, 6:4, 7:6 (7:3)
Новак Джокович (Сербія, 1) - Флоріан Майєр (Німеччина) - 6:3, 7:5, 6:4
Давид Феррер (Іспанія, 4) - Мартін Алунд (Аргентина) - 6:1, 4:6, 7:5, 6:2
Хуан Мартін Дель Потро (Аргентина, 8) - Альберт Рамос (Іспанія) - 6:2, 7:5, 6:1
Томаш Бердих (Чехія, 7) - Мартін Кліжан (Словаччина) - 6:3, 6:4, 6:4
Рішар Гаске (Франція, 9) - Марсель Гранольєрс (Іспанія) - 6:7 (2:7), 6:4, 7:5, 6:4
Фелісіано Лопес (Іспанія) - Жиль Сімон (Франція, 19) - 6:2, 6:4, 7:6 (13:11)
Кей Нісікорі (Японія, 12) - Метью Ебден (Австралія) - 6:2, 6:4, 6:3
Мілош Раоніч (Канада, 17) - Карлос Берлок (Аргентина) - 6:4, 6:3, 6:3
Іван Додіг (Хорватія) - Філіп Кольшрайбер (Німеччина, 16) - 4:6, 6:7 (6:8), 7:6 (7:3), 6:3, 2:1, відмова
Олександр Долгополов (Україна) - Гастау Еліаш (Португалія) - 6:1, 7:6, 6:4.