УДЦР: Мобільні з незареєстрованими ІМЕІ-кодами будуть відключатися за графіком

Середа 18 листопада 2009 11:46
Автор: RBC.UA
Український державний центр радіочастот (УДЦР) відключатиме "сірі мобільні" за графіком, повідомляє прес-служба УДЦР. Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що відключення мобільних, коди ІМЕІ яких увійшли до "сірого списку", відкладається.  

Український державний центр радіочастот (УДЦР) відключатиме "сірі мобільні" за графіком, повідомляє прес-служба УДЦР. Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що відключення мобільних, коди ІМЕІ яких увійшли до "сірого списку", відкладається.

"Ніяких рішень щодо скасування або перенесення терміну відключення від надання послуг мобільних телефонів, які потрапили в "сірий список", Нацкомісія з питань регулювання зв'язку (НКРС) не приймала", - йдеться в повідомленні.

 Відзначимо, в "сірий список" заносяться коди ІМЕІ мобільних телефонів, які підключилися до мережі оператора, але законне походження яких в Україні не підтверджене.

Згідно з діючими ліцензійними умовами, оператори мобільного зв'язку повинні направити абонентам мобільних телефонів, коди ІМЕІ яких увійшли до "сірого списку", відповідне попередження і через 3 місяці з дати першого підключення такого телефону в мережу припинити його обслуговування.

Напередодні Міністерство внутрішніх справ виступило за швидше введення в дію системи реєстрації IMEI-кодів мобільних телефонів. За словами міністра внутрішніх справ України Юрія Луценко,  до 80% предметів посягань при крадіжках з боку злочинців - це мобільні телефони. Тому, за словами міністра, НКРС необхідно ввести в дію систему обліку IMEI кодів мобільних телефонів. "Сподіваюся, що з нового року ця система запрацює", - сказав міністр.

IMEI (International Mobile Equipment Identifier) - число, що складається з 15 цифр, є унікальним номером кожного мобільного телефону стандарту GSM. Встановлюється на заводі при виготовленні і служить для точної і повної ідентифікації пристрою в GSM мережі.

 Раніше НКРС і мобільні оператори домовилися про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів. "Астеліт" і "Українські радіосистеми" (УРС; ТМ Beeline) заявляли, що готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і "Київстар" - "не раніше початку, а то і середини наступного". 

 Спочатку передбачалося, що впровадження нового порядку ввезення і реалізації мобільних телефонів, направленого на боротьбу з "сірим" імпортом, буде розбито на кілька етапів. Оператори повинні були підключитися до реалізації плану восени. До 30 вересня ц.р. їх зобов'язали надати УДЦР інформацію про IMEI-коди телефонів, що обслуговуються їх мережами для включення їх в реєстр.

 Нагадаємо, станом на 20 жовтня 2009 р. УДЦР завершив формування узагальненої бази ІМЕІ- кодів мобільних телефонів. У «білий» список бази даних було внесено 79, 147956 млн. кодів ІМЕІ. З них 76, 239974 млн. - це коди мобільних телефонів, які на 1 вересня 2009 р. працювали в мережах українських операторів, а також продаються на законних підставах і будуть підключені до мереж операторів надалі. У НКРС заявляли, що з цієї миті оператори мобільного зв'язку перевірятимуть IMEI-коди телефонів і відключатимуть незареєстровані телефони від своєї мережі. Оператори зв'язку стверджували, що їм нескладно подати в строк базу абонентських кодів, але заявлені терміни останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійснимі.

 Як повідомлялося НКРС 25 березня ц.р. створила єдиний реєстр легально ввезених телефонів для протидії постачанням нелегальних і не призначених для ввезення до України мобільних телефонів. 5 лютого НКРС заборонила продаж мобільних телефонів, IMEI-коди яких відсутні в узагальненій базі даних УДЦР.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся