ua en ru

Загрози кібербезпеці США зростають, - Обама

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама визнав тенденцію до посилення кіберзагроз безпеці США і зажадав від Китаю та інших країн діяти в рамках міжнародного права, попередивши, що США серйозно обговорить з державами практику хакерських атак. В інтерв'ю американському телеканалу ABC, що вийшов в ефір сьогодні, Обама дав зрозуміти, що вважає деякі кібератаки на США, що походять з Китаю, інспірованими самим урядом КНР.

Президент США Барак Обама (на фото) визнав тенденцію до посилення кіберзагроз безпеці США і зажадав від Китаю та інших країн діяти в рамках міжнародного права, попередивши, що США серйозно обговорить з державами практику хакерських атак. В інтерв'ю американському телеканалу ABC, що вийшов в ефір сьогодні, Обама дав зрозуміти, що вважає деякі кібератаки на США, що походять з Китаю, інспірованими самим урядом КНР.

Коментарі глави держави послідували за заявою керівника національного розвідувального управління США Джеймса Клаппера, що назвав кібератаки і кибершпіонаж першорядними погрозами для США. У щорічній доповіді перед сенатською комісією з розвідки, присвяченому світовим загрозам, Клаппер назвав атаки хакерів і комп'ютерне шпигунство навіть небезпечнішими, ніж тероризм.
Раніше, близько двох тижнів тому, голова парламентського комітету з розвідки Майк Роджерс заявив, що США практично знаходяться у стані війни з Китаєм унаслідок того, що останній вдається до кибершпіонажу.

Читайте також: США звинуватили Китай у спробах злому американських комп'ютерних мереж

"Я б уникав аналогій зі словом "війна", - зазначив Обама. - Дійсно, кібершпіонаж став небезпечніший. І частина подібних операцій дійсно спонсоруються державами. Проте частина є результатом діяльності злочинних груп".

"Ми дуже чітко дали зрозуміти Китаю і іншим країнам, що чекаємо від них підпорядкування міжнародним нормам. Ми гранично серйозно обговоримо з ними питання кібератак", - підкреслив Президент.

Президент заявив, що вже вжив низку крутих заходів в цьому напрямі, проте відзначив, що для ефективного вирішення даного питання необхідне втручання парламенту.

Читайте також: Єврокомісія представила стратегію боротьби з кіберзлочинністю (відео)

Зазначимо, США вперше прямо звинуватили Китай в спробах злому американських комп'ютерних мереж. Помічник Президента з національної безпеки Томас Донілон попередив, що мова йде не про "звичайне хакерство", а про безпрецедентне по масштабах розкрадання конфіденційної інформації. За оцінкою Конгресу США, щорічний збиток американських компаній від промислового шпигунства складає не менше 300 млрд дол.

Заява Адміністрації США стала новим свідоцтвом охолодження відносин між Вашингтоном і Пекіном. Американські розвідслужби не раз попереджали, що зростаюча кількість кібератак з боку КНР представляє серйозну загрозу американській економіці. Проте Адміністрація США до цих пір утримувалася від прямих звинувачень на адресу Китаю. Кажучи про небезпеку промислового шпигунства в недавньому зверненні до Конгресу, Президент Барак Обама обмежився констатацією: "Іноземні уряди і компанії викрадають наші секрети".

Читайте також: Американські ЗМІ звинувачують Китай у систематичних кібератаках

І ось тепер помічник Президента з національної безпеки Томас Донілон вказав на конкретного адресата. "Американський бізнес все більше турбують безпрецедентні масштаби кібератак, витікаючих з Китаю", - заявив він, пояснивши, що мова йде про ретельно сплановані акції, які "загрожують відносинам між Китаєм і США". "Ця проблема викликає серйозну заклопотаність Президента, і саме вона стане головною темою переговорів з Пекіном у майбутньому", - попередив радник.

Вперше про те, що китайські хакери можуть діяти за замовленням уряду, компанія Google повідомила в 2010 році. Рік потому інформацію підтвердила Національна служба розвідки США. У доповіді "Іноземні спецслужби крадуть американські економічні секрети в кіберпросторі" затверджувалося, що найбільшу активність проявляють розвідки РФ, Франції і Ізраїлю, але їх "зусилля незрівняні з діяльністю спецпідрозділів Народно-визвольної армії Китаю" (НВАК).