Уго Чавес передав частину своїх повноважень віце-президенту Венесуели

Президент Венесуели Уго Чавес підписав указ про передачу частини своїх повноважень віце-президенту країни Ніколасу Мадуро. Ці повноваження стосуються прийняття деяких рішень по національному бюджету, а також у галузі добувної промисловості.

Президент Венесуели Уго Чавес підписав указ про передачу частини своїх повноважень віце-президенту країни Ніколасу Мадуро, повідомляє радіо "Маяк".

Читайте також: У Венесуелі члени правлячої Соціалістичної партії виграли регіональні вибори у 20 із 23 штатів

Ці повноваження стосуються прийняття деяких рішень по національному бюджету, а також у галузі добувної промисловості.

Зараз Чавес залишається на Кубі після четвертої онкологічної операції. На початку грудня перед операцією він призначив Мадуро виконуючим обов'язки Президента на час свого лікування.

Нагадаємо, нещодавня шестигодинна операція на Кубі стала вже четвертою для Чавеса від червня минулого року.

Читайте також: Чавеса звинуватили у спробі дати хабар Парагваю (відео)

У червні 2011 р. стало відомо, що Чавес страждає від смертельної недуги: у нього була виявлена ​​ракова пухлина. Відтоді венесуельський лідер пройшов кілька курсів хіміотерапії на Кубі. За словами Чавеса, він зумів повністю впоратися із хворобою. Разом з тим колишній лікар політика, який втік із країни, не вірить, що той зможе дожити до 2019 р. Деякі медики заявляють, що Президент не проживе й півроку, однак його політична активність не залишає каменя на камені від подібних тверджень.

Венесуельський лідер неодноразово скаржився, що співгромадяни не дають йому свободи. Чавес заявляв, що хотів у старості жити на березі річки, і це є його заповітною мрією, однак народ бажає бачити його Президентом, і він не вправі розчарувати соратників.

Як повідомлялося напередодні, Уго Чавес активно відновлюється після проведеної на Кубі операції з видалення злоякісного утворення. Про це в ефірі національного телеканалу заявив Ніколас Мадуро. "Він був у доброму настрої", - відзвітував перед громадянами про свою 20-хвилинну розмову із Чавесом віце-президент. "Він ходить і робить вправи", - уточнив Мадуро.

Читайте також: Уго Чавес не виключив, що буде правити Венесуелою до 2026 р

Зазначимо, що заява, зроблена високопосадовцем із керівництва республіки, частково розвіяла завісу невизначеності, пов'язану зі станом здоров'я Президента Венесуели. Насамперед це на руку опозиції, яка вимагає, у разі "неявки" 10 січня ц.р. Чавеса на церемонію власної ж інавгурації, відсторонити його посади і провести перевибори.

Онколог Центру вивчення ракових захворювань ім. Ломбарді доктор Майкл Пішваіан зазначив, що хоча Чавес і не є його пацієнтом, але той факт, що він пересувається самостійно, свыдчить про відновлення функцій організму і про можливості скоро повернутися до Венесуели. Разом з тим, враховуючи діагноз (імовірно, це саркома м'яких тканин), він припустив, що в довгостроковій перспективі шанси Чавеса вкрай незначні.

Раніше у грудні ц.р. повідомлялося, що Уго Чавес перебуває у свідомості і готовий до розумової діяльності. Таку заяву зробив міністр науки і техніки, зять Президента Хорхе Арреаза в телефонному інтерв'ю з Гавани. "Його (Уго Чавеса) стан постійно поліпшується, він перебуває у свідомості і готовий до розумової діяльності - достатньої, щоб спрямувати послання венесуельському народу. Ми визнаємо, що були складні моменти, перш за все, 11 і 12 грудня, але ми поступово з усім впоралися", - сказав Арреаза.

Читайте також: Уго Чавес назвав свого наступника

Зазначається, що під час операції з видалення у Чавеса ракової пухлини кубинським хірургам довелося боротися із кровотечею, яка раптово відкрилися в лідера Венесуели. Тепер 58-річного Чавеса чекає тривалий період відновлення, пов'язаний як зі складністю хірургічного втручання, так і з ускладненнями в ході операції.

На початку грудня ц.р. Чавес після лікування повернувся до Венесуели і з'явився на публіці. Як повідомлялося, це була його перша поява на публіці з 15 листопада ц.р.

Чавес є беззмінним Президентом Венесуели з 1999 р. (був обраний у грудні 1998 р.), а в жовтні 2012 р. він був переобраний на пост глави держави на новий шестирічний термін. Приведення до присяги намічено на 10 січня, однак поки невідомо, чи зможе Чавес взяти участь у церемонії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Уго Чавес
On Top