Уго Чавес почав виведення золота з великих банків США і Європи
Президент Венесуели Уго Чавес почав виведення золота з великих банків США і країн Європи, передає агентство Associated Press.
Перша партія золотих злитків прибула з Лондона до міжнародного аеропорту Каракаса, звідки його, під посиленою охороною, доставили в центральний банк Венесуели. Місцева влада зробила безпрецедентні заходи безпеки: у складі армійських підрозділів, що охороняють доставку золота були п'ять легких танків.
"Це золото - економічний резерв наших дітей, його ціна збільшується з кожним днем. Для зберігання золотого запасу Венесуели немає нічого кращого, ніж наша власна країна. Золото буде зберігатися не в підвалах Мірафлореса і не в моїх кишенях, а в Центральному банку", - відзначив Чавес.
Президент Чавес в серпні 2011 р. заявив, що повернення золота спрямоване на захист суверенітету країни. У його плани входить повернення порядку 211 т золота з банків Європи та США. Раніше Чавес повідомив, що Венесуела планує розмістити міжнародні валютні резерви в "дружніх" країнах - Бразилії, Китаї та Росії. Переказ валютних резервів з Європи і США в ці держави сприятиме "оздоровленню" ресурсів країни "перед наближенням світової капіталістичної кризи", вважає Чавес.
Як повідомив агентству Reuters глава Центробанку Венесуели Нельсон Мерентес, золото було отримано з декількох європейських країн, проте не уточнив, який обсяг першої партії. Мерентес також не сказав, коли будуть перевезені всі злитки. Всього, як очікується, буде повернено понад 160 т золота на суму близько 11 млрд дол.
За словами джерела агентства в уряді країни, що брав участь у перевезенні вантажу, золото в злитках буде транспортовано до Венесуели кількома рейсами, як очікується, до кінця року. При цьому загальна вартість операції не перевищить 9 млрд дол., додав він.
Критики називають цю міру витратною і марною.
Раніше Президент Венесуели заявив про націоналізацію об'єктів золотодобувної промисловості країни. Зокрема, мова йде про шахти, де видобувається цей цінний метал. Чавес також зазначив, що венесуельська держава переведе частину свого золота в золотовалютні запаси.
Зазначимо, Венесуела станом на початок серпня 2011 р. мала 365 т золота (15 місце в світі) на 18,349 млрд дол., з яких за кордоном перебуває 57,78%. Оперативні міжнародні резерви країни, згідно з опублікованими в пресі даними, становили 6,285 млрд дол. З них 59,17% розміщені в банках Швейцарії, 17,9% - у Великобританії, 11,31% - в США, 6,48% - у Франції.