ru ua

УЄФА дискваліфікувала українського футбольного арбітра О.Орєхова

Автор: RBC.UA
Контрольно-дисциплінарна інстанція Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у четвер, 18 березня, довічно дискваліфікувала арбітра з України Олега Орєхова, визнавши його винним у порушенні статті 5 дисциплінарного кодексу УЄФА.

Контрольно-дисциплінарна інстанція Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у четвер, 18 березня, довічно дискваліфікувала арбітра з України Олега Орєхова, визнавши його винним у порушенні статті 5 дисциплінарного кодексу УЄФА, в якій йдеться про принципи лояльності та чесності, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на німецькі ЗМІ.

Тим часом УЄФА не уточнила, в ході обслуговування яких саме матчів український рефері порушив дані принципи. 42-річному О.Орєхову, якого УЄФА в лютому відсторонив від суддівства на 30 днів, заборонено займатися будь-якою діяльністю, пов'язаною з футболом.

Контрольно-дисциплінарна інстанція УЄФА обгрунтувала своє рішення результатами проведеного поліцією Німеччини розслідування "низки підозрілих матчів і інцидентів з корупцією". У той же час, як стверджує газета Süddeutsche Zeitung, санкції, прийняті проти О.Орєхова, носять суто спортивний характер і не мають ніякого відношення до слідства, яке в даний час веде прокуратура німецького міста Бохума.

Нагадаємо наприкінці листопада 2009 р. прокуратура Бохума затримала кількох людей, підозрюваних у маніпуляціях підсумками майже 200 матчів європейських футбольних клубів. Метою цих маніпуляцій, за даними слідства, було одержання виграшів на спортивних тоталізаторах. Мова йшла про першості, що проводяться в Німеччині, Австрії, Бельгії, Угорщині, Словенії, Швейцарії, Туреччини, Хорватії та Боснії і Герцеговині. У ФРН під підозрою опинилися результати 32 зустрічей, від чемпіонату другої бундесліги до першості молодіжних команд.

О.Орєхов, який обслуговував також матчі, що проводяться під егідою Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА), став уже третім суддею, покараним УЄФА за причетність до цієї афери. Раніше європейська футбольна організація довічно дискваліфікувала арбітра з Боснії та Герцеговини Ново Паніча та усунула від суддівства до 30 червня 2011 р. рефері з Хорватії Томіслава Сітку.