ua en ru

Вчені визначили формулу щасливого шлюбу

Автор: RBC.UA
Британські вчені стверджують, що секрет успішного шлюбу для чоловіка - це дружина, яка перевершує його інтелектом і молодше за нього на п'ять років, передає Бі-бі-сі.

Британські вчені стверджують, що секрет успішного шлюбу для чоловіка - це дружина, яка перевершує його інтелектом і молодше за нього на п'ять років, передає Бі-бі-сі.

Такі союзи мають більше шансів на довголіття, особливо якщо жоден з подружжя не був розведений, визначила група вчених з британського університету міста Бат. На основі цих спостережень вчені зробили висновок, що шлюб поп-зірок Бійонсе, якій 28 років, і 39-річного JAY-Z буде довгим і щасливим. Робота була опублікована в журналі European Journal of Operational Research.

Загалом у дослідженні взяли участь більше 1,5 тис. пар. Виявилось, що якщо дружина старша за чоловіка на три роки і більше, їх шанси на розлучення в три рази вищі, ніж якби вони були одного віку. У зворотному випадку - якщо чоловік старший за дружину - у них більше шансів на довге подружнє життя.

Найбільшу вірогідність прожити довго і щасливо мають пари, в яких дружина набагато більш освічена, ніж чоловік. У тих, хто не пережив розлучення, шанси на довге подружнє життя значно вищі. Але союзи, де тільки один з подружжя був розведений, набагато стабільніше, ніж ті, в яких обидва пройшли через розлучення.

Глава дослідницької групи доктор Еммануель Фрагньєре і його колеги відзначають, що чоловіки та жінки підбирають собі партнерів на основі "любові, фізичної привабливості, схожих смаків, поглядів і загальних цінностей". Разом з тим, за оцінками вчених, якщо при виборі другої половини братимуться до уваги такі об'єктивні чинники, як вік, освіта та соціальне походження, то "можна скоротити кількість розлучень".