ua en ru

Вчені створили програму, що визначає, чи стане пісня лідером хіт-парадів

Автор: RBC.UA
Учені з Брістольського університету оголосили, що їм вдалося створити програму, здатну визначити, чи стане пісня лідером музичних хіт-парадів.

Учені з Брістольського університету оголосили, що їм вдалося створити програму, здатну визначити, чи стане пісня лідером музичних хіт-парадів, передає ВВС.

Програма оцінює пісні по 23 критеріям, включаючи гучність, придатність для танцю і простоту гармонії. Щоб навчити програму враховувати ступінь впливу основних елементів популярної пісні, використовувалася техніка навчання штучного інтелекту. Випробувана на хітах останніх 50 років, програма передбачала положення пісні в таблиці популярності з точністю в 60%.

"Метою наукової роботи було зрозуміти, чи зможемо ми вивести загальну формулу для визначення, яка пісня стане хітом, а яка потрапить в нижні рядки музичних чартів", - розповів доктор Тіль де Бі, який очолював дослідження.

Де Бі каже, що для перевірки встановленої закономірності були використані пісні британського хіт-параду, починаючи з 1961 року до наших днів. Виведене рівняння тестувалося на нових піснях кожного тижня цього довгого періоду, передбачаючи їх майбутнє розташування в таблиці популярності. "У 60% випадків ми навчилися передбачати правильно. Однак, звичайно, наша методика недосконала", - сказав учений.

У деяких випадках формула не спрацьовувала, якщо хітом несподівано ставала пісня, яка не володіє видатними музичними характеристиками. Так, в 2010 році пісня Surfin 'Bird групи The Trashmen досягла третьому рядку британського чарта - в основному, завдяки розповсюдженню в Інтернеті.

Доктор де Бі визнає, що програма не може оцінити роль грамотного маркетингу в процесі становлення пісні шлягером хіт-парадів. Те, що програма передбачила пісні високе положення в таблиці, не означає, що композиція варта того, щоб її слухати, додає вчений.
"Це не вердикт цінності пісні, скоріше - соціальний барометр, що визначає те, що люди будуть купувати з найбільшою ймовірністю", - зазначив дослідник.

Дослідження показало стійку зміну музичних смаків за останні півстоліття. З роками пісні стали голоснішими, і під них стало легше танцювати, відзначає доктор де Бі.