ua en ru

Вчені підрахували загальну вагу населення Землі

Автор: RBC.UA
Распространение ожирения в мире оказывает такое же влияние на экологию и ресурсы Земли, как увеличение населения планеты на один миллиард, предупреждают британские ученые. Исследователи из Лондонской школы гигиены и тропической медицины впервые вычислили общий вес населения Земли - 287 млн тонн.

Поширення ожиріння в світі має такий же вплив на екологію та ресурси Землі, як збільшення населення планети на один мільярд, попереджають британські вчені.

Дослідники з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини вперше вирахували загальну вагу населення Землі - 287 млн ​​тонн., повідомляє BBC.

15 млн тонн припадають на людей з надмірною вагою, і 3,5 млн тонн - на тих, хто страждає ожирінням, говориться в статті, опублікованій в журналі BMC Public Health.

Використовуючи дані Всесвітньої організації охорони здоров'я за 2005 рік, учасники проекту підрахували, що середня доросла людина важить 62 кг, але в США цей показник вищий на третину.

Взагалі цей показник сильно відрізняється від регіону до регіону. Якщо в Північній Америці середня вага тіла дорослої людини складає 80,7 кг, то в Азії - всього 57,7 кг.

Згідно з висновками британських дослідників, на Азію припадає 61% населення Землі і всього 13% від його загальної ваги.

Один з авторів доповіді, професор Ієн Робертс, пояснив головну ідею цього проекту: "Коли ми говоримо про екологічні проблеми, то одразу згадуємо про зростання населення Землі. Але проблема не в кількості ротів, а в надлишковій масі людських тіл".
"Коли ми говоримо про екологічні проблеми, то одразу згадуємо про зростання населення Землі. Але проблема не в кількості ротів, а в надлишковій масі людських тіл", - зазначає Іен Робертс.

Автори дослідження склали також таблицю країн з найбільшою і найменшою вагою населення. Нагорі таблиці опинилися Сполучені Штати. "Якщо б населення всіх країн відрізнялося такою ж надмірною вагою, як в США, це було б рівнозначно збільшенню населення Землі на мільярд осіб з середньою масою тіла", - говорить Іен Робертс.

Однак у першій десятці опинилися і досить несподівані країни, наприклад, Кувейт, Хорватія, Катар та Єгипет. Професор Робертс вважає, що зростання ваги населення в арабських країнах пояснюється впливом автомобіля. "Один з головних показників, пов'язаних із середньою масою тіла, - це обсяг вихлопних газів на душу населення. Тому не дивно, що в цьому списку виявилося так багато арабських країн. Люди там все менше і менше рухаються, тому що вони стали всюди їздити на автомобілі", - говорить учений.

У нижній частині списку опинилися В'єтнам, Ефіопія та Еритрея. Проте автори дослідження підкреслюють, що справа - не тільки в бідності цих країн, і звертають увагу на Японію, де рівень життя населення набагато вище, але вага - менше.