ua en ru

Вчені: На політичні погляди впливають біологічні особливості організму

Автор: RBC.UA
Політичні погляди можуть визначати біологічні особливості організму людини. Так вважають учені з університету Лінкольн-Небраска.

Політичні погляди можуть визначати біологічні особливості організму людини. Так вважають учені з університету Лінкольн-Небраска.

Приблизно десять років тому американський політолог Джон Хіббінг висунув теорію, що людина дотримується певних політичних течій в силу біологічних особливостей свого організму.

Спочатку ідею Хіббінга зустріли скептично, але політолог і його колеги з лабораторії політичної фізіології при університеті Лінкольн-Небраска представили наукове підтвердження своїм доводам.

Про політичну ідеологію прийнято думати як про набір ідей, яких люди свідомо дотримуються. А якщо дві людини розходяться в політичних питаннях, значить, вони просто вирішили вибрати різні позиції. Дослідження Хіббінга свідчить про зворотне.

Коли фахівці вивчили фізичні параметри лібералів і консерваторів, вони помітили суттєві відмінності на фізичному і генетичному рівнях.

Виявилося, що консерватори яскраво виражено реагують на раптові звуки, а їхня психіка здатна стійко сприймати страшні картини військових подій. Це відбувається тому, що у представників консервативної течії значно розвинена права мигдалина головного мозку, яка відповідає за сприйняття страху і погроз. Саме тому консерватори реагують на страх, зосереджуючись на агресії, а не на пошуку компромісів, що притаманне більше лібералам.

У лібералів вчені виявили велику кількість сірої речовини в передній поясній корі головного мозку, що дозволяє обробляти суперечливу інформацію і змінювати обрану модель поведінки.

Ліберали і консерватори по-різному облаштовують свої будинки. Консерватори віддають перевагу порядку і чистоті, в той час як ліберали толерантні до хаосу. Крім того, їм подобаються різні твори мистецтва.

Сам Хіббінг зазначає, що його ідеї повинні примирити політичних опонентів, так як їх переконання не в повній мірі є усвідомленим вибором, тому й сперечатися про політику в ряді випадків марно.