ua en ru

Вчені: Ліки від ожиріння можуть зупинити рак

Автор: RBC.UA
На думку британських вчених, лікарський препарат, розроблений для лікування ожиріння, може бути використаний у боротьбі зі смертельною формою раку простати.

На думку британських вчених, лікарський препарат, розроблений для лікування ожиріння, може бути використаний у боротьбі зі смертельною формою раку простати, пише The Telegraph, передає РБК.

Дослідники з Кембріджського університету (Cambridge University) вважають, що експериментальні ліки, що контролюють метаболізм (обмін речовин - набір хімічних реакцій, які виникають в організмі для підтримки життя), можна використовувати для знищення ракових клітин простати.

Команда фахівців під керівництвом доктора Йена Міллса виявила зростання пухлинних клітин в простаті і ген, що виробляє фермент САМКК 2, що бере участь у процесі метаболізму і сприяє розмноженню ракових клітин. Вивчивши їх ДНК, експерти з'ясували, що ген, що контролює метаболізм, був дуже виражений, кількість ракових клітин значно перевищувала кількість здорових. Вчені провели експеримент на мишах і з'ясували, що за допомогою ліків від ожиріння STO 609 їм вдалося зупинити активність САМКК 2, заблокувати поширення ракових клітин простати і зменшити розмір пухлини.

Й.Міллс вважає, що препарат можна використовувати для лікування раку простати. "Пухлина простати росте досить повільно, якщо загальмувати процес його розвитку, цілком можливо перетворити смертельну хворобу в хронічну, яка піддається контролю", - коментує Й.Міллс.

Доктор Леслі Уолкер з британської організації Cancer Research, що спеціалізується на онкологічних дослідженнях, говорить: "Ми виявили мережу генів, які контролюють ракові клітини простати і, що найважливіше, ми довели, що блокування одного з цих генів призводить до" голодування "ракових клітин і скорочує розмір пухлини. Нам необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, яким чином ракові клітини простати генерують енергію. Це допоможе нам в пошуках нових методів виявлення захворювання на ранній стадії і лікування ".

Вчені сподіваються почати клінічні випробування на людях протягом 5 років.