ua en ru

Вчені: "Лікування немовлят антибіотиками може в подальшому спричинити надмірне набирання ваги"

Автор: RBC.UA
Якщо лікувати малих дітей антибіотиками, то це може сприяти тому, що пізніше вони потерпатимуть від зайвої ваги, вважають американські дослідники.

Якщо лікувати малих дітей антибіотиками, то це може сприяти тому, що пізніше вони потерпатимуть від зайвої ваги, вважають американські дослідники, передає ВВС Україна.

Вчені дійшли такого висновку на основі дослідження 11532 немовлят, результати якого вміщено в спеціалізованому виданні International Journal of Obesity. З нього випливає, що всі немовлята, яким прописували антибіотики до шести місяців від народження, з віком мали більшу вагу, ніж їхні однолітки.

У межах свого дослідження американські вчені побачили, що немовлята, яких лікували антибіотиками до 5 місяців життя, були трохи важчими у віці від 10 до 20 місяців. А після 38 місяців імовірність того, що вони мали надвагу, зростала на 22%.

На думку дослідників, ліки можуть впливати на бактерії в кишковому тракті, що призводить до змін ваги. Водночас вони наголошують, що наявність такого зв'язку між антибіотиками і зайвою вагою ще треба довести.

Один з авторів дослідження Леонардо Трасанде з Медичної школи Нью-йоркського університету каже, що висновки вчених показують складність проблеми ваги.

"Зазвичай ми вважаємо огрядність епідемією, яку викликають нездорове харчування і недостатня фізична активність, але дедалі більше наукових досліджень доводять, що все набагато складніше. Мікроби в наших кишечниках відіграють вирішальну роль у тому, як ми поглинаємо калорії, а лікування антибіотиками, особливо на початку життя, може вбивати здорові бактерії, які впливають на те, як наші тіла засвоюють поживні речовини, і які за інших обставин допомагали б нам бути худорлявими", - відзначив він.

Мікробіолог Кормак Геен також закликає не квапитися з висновками. На його думку, зміна мікрофлори кишечника може змінювати вагу, як "безпосередньо впливаючи на енергообмін", так і впливом на гормональну систему.

Бактерій у людському організмі набагато більше, ніж клітин, тому науковий інтерес до цього "мікробіому" і його впливу на здоров'я людей великий. У деяких крайніх випадках лікарі навіть здійснювали пересадку фекалій, щоби ввести в кишечник здорові бактерії при лікуванні складних інфекцій, коли всі інші методи не давали бажаного результату.

Раніше повідомлялося, що, на думку британських учених, зайва вага не тільки псує фігуру людини, але і негативно позначається на діяльності мозку. Група дослідників, що вивчала взаємозв'язок розумової діяльності і надмірної ваги людини, опублікувала відповідні результати своєї роботи в журналі "Neurology".