Вчені: Екстремальне водіння призводить до депресій
Вчені з Технологічного університету Квінсленда в Австралії (Queensland University of Technology, Australia) прийшли до висновку, що любителі швидкої їзди найбільш схильні до психологічних розладів, зокрема депресій, пише The Daily Mail.
Фахівці вирішили з'ясувати, чи існує зв'язок між розладами та небезпечною їздою з непристебнутим ременем безпеки і розмовами по мобільному телефону. Група вчених запропонувала починаючим водіям (761 чол.) заповнити онлайн-анкету, щоб пізніше оцінити їхній психологічний стан і поводження за кермом. Автори дослідження відзначили, що у всіх добровольців у віці від 17 до 25 років була ліцензія, яка дозволяла їздити без супроводу. Результати показали, що 8,5% водіїв страждали від депресії.
Керівник роботи Брайді Скотт-Паркер говорить: "Ми виявили у починаючих жінок-водіїв очевидний зв'язок між виникненням психологічних розладів і швидкою їздою. Вони частіше схильні до депресії, ніж чоловіки".
Б.Скотт-Паркер планує продовжити дослідження, щоб зрозуміти, чи передує стрес екстремальному водінню. "Я вважаю, що спочатку виникає розлад, а екстремальне водіння є одним з його проявів. До цих пір не було виявлено чіткого зв'язку між ризикованою поведінкою за кермом і психологічним розладом. Вкрай важливо вивчити це питання", - підкреслила науковець.
У статті, опублікованій в журналі Injury Prevention, Б.Скотт-Паркер написала, що починаючим водіям слід пройти обстеження, щоб визначити їх поточний психологічний стан, і в разі необхідності піти на курси з безпеки дорожнього руху або на консультацію до фахівця.