ua ru

Вчені: Анорексія загрожує "весняним" дітям

Автор: RBC.UA
Вчені з Оксфордського університету з'ясували, що діти, які з'явилися на світ навесні, більше схильні до ризику розвитку нервової анорексії, ніж ті, які народилися восени.

Вчені з Оксфордського університету з'ясували, що діти, які з'явилися на світ навесні, більше схильні до ризику розвитку нервової анорексії, ніж ті, які народилися восени.

У звіті, опублікованому в Британському журналі психіатрії (British Journal of Psychiatry), йдеться, що причини можуть бути різними: сезонні зміни температури, вплив сонячних променів, застудних інфекцій або дієта матері під час вагітності. Однак не всі дослідники схильні поділяти цю думку: за їхніми словами, є низка інших факторів, повідомляє ВВС.

Фахівці проаналізували дані про одну тисячу двісті дев'яносто три пацієнти, які мають цей розлад, і виявили, що більшість з них народилися в період з березня по червень. Менше всього в цій групі виявилося тих, хто народився у вересні та жовтні.

"Попередні роботи з вивчення розладів показали, що такі захворювання, як шизофренія, біполярні розлади (характеризується циклічними порушеннями настрою, когнітивних функцій і поведінки) і депресія найчастіше зустрічаються серед тих, хто народився навесні, так що наше відкриття щодо анорексії не викликало подиву", - розповідає керівник дослідження Лахіру Хандунетті.

Причину такого зв'язку поки пояснити не можуть, однак, за словами Л.Хандунетті, подальші дослідження допоможуть розкрити цю таємницю. Як відзначають автори, сезонний характер анорексії підтверджується й іншими дослідженнями, в яких показано, що розвиток харчових порушень у людини пов'язаний з часом року, в який людина народилася.

"Виявлення чинників ризику допоможе нам зрозуміти і, можливо, навіть запобігти хворобам в майбутньому", - говорить Л.Хандунетті.

Нервова анорексія - розлад прийому їжі, що характеризується навмисним зниженням ваги, яке викликається і підтримується самим пацієнтом, з метою схуднення або для профілактики набору зайвої ваги. У хворого спостерігається перекручене сприйняття своєї фізичної форми і є присутнім занепокоєння про збільшення ваги, навіть якщо цього насправді не спостерігається.