ua en ru

УАК прогнозує урожай зерна в Україні понад 45 млн т

Автор: RBC.UA
Урожай зерна в 2012 р. в Україні перевищить 45 млн т. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, передає кореспондент РБК-Україна.

Урожай зерна в 2012 р. в Україні перевищить 45 млн т. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми повинні зібрати не менше, ніж у середньому збирали за останні п'ять років. Тобто, цей урожай перевершить 45 млн т зерна, і це буде непоганою запорукою для аграріїв, щоб вони могли в черговий раз поліпшити свій фінансовий стан", - зазначив Козаченко.

За його словами, цього року фермери зможуть набагато краще, ніж у попередні роки, прогнозувати фінансові ризики "за рахунок нових інструментів ... страхування цінових ризиків на продукцію, яку вони вирощують". Це пов'язано з тим, пояснив Козаченко, що 6 червня одна з найдосвідченіших світових інституцій, яка практикує страхування ризиків на сільськогосподарську продукцію, CME Group, в яку увійшли дві найбільші американські біржі, зареєстровані в Чикаго, вперше почала працювати на українському ринку, уклавши перший контракт на українську продовольчу пшеницю з Чорноморського регіону.

"Біржа визначила перелік портів, куди в основному увійшли українські порти, а також російські та румунський порти. Усі ці порти в акваторії Чорного моря, і дають можливість на сьогоднішній день передбачати ціну на відстань у часі на декілька місяців", - пояснив Козаченко. За його словами, це дозволяє прогнозувати фермерам ціну і потенційні доходи, і в певних випадках дасть можливість визначити, що саме треба сіяти на полях в більшій кількості.

Також, за словами Козаченка, в наступному маркетинговому році Україна зможе експортувати 25 млн т зернових.

Посівні площі озимих культур під урожай 2012 р. в Україні збільшено на 1,9% - до 9,434 млн га. Минулого року в Україні урожай зерна збільшився на 44,3% - до 56,7 млн т. Мінагрополітики планує до 2017 р. збільшити обсяги виробництва зернових до 80 млн т на рік.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський прогнозував в березні, що урожай зернових за підсумками 2012 р. складе 45-50 млн т. Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що країні в 2012 р. не загрожує низький урожай зерна, за його словами, Україна збере "середній" урожай.

За лютневими оцінками "Державної продовольчо-зернової корпорації Україна" (ДПЗКУ), експорт зернових в Україні в 2012-2013 маркетинговому році зросте на 20% - до 15 млн т. А президент Української спілки промисловців і підприємців (УСПП), народний депутат Анатолій Кінах в січні заявив, що Україна може експортувати в 2012 р. 24 млн т зерна. За його словами, минулого року Україна отримала високий урожай зернових - майже 57 млн т, що дає можливість в поточному році експортувати близько 24 млн т, а, отже, і виправити ситуацію з відставанням Україні в експорті зернових культур, яке було викликано дією експортних мит і скасуванням права експортерів зерна на відшкодування ПДВ.

Директор Інституту розвитку аграрних ринків Віктор Андрієвський вважає, що найближчим часом Україна зможе експортувати щонайменше 20 млн т зерна на рік. На думку експерта, квоти на експорт зерна в цьому році уряд вводити не буде.