ru ua

У SIXT Ukraine буде український штурман

Автор: RBC.UA
"На 100% українська!" - саме так можна охарактеризувати українську команду SIXT Ukraine, яка в найближчі тижні планує виступати в наймасштабнішому ралі-рейді планети Дакар-2013. Лідер команди Вадим Нестерчук завжди наполягав на команді, яка повністю би складалася з українців.

"На 100% українська!" - саме так можна охарактеризувати українську команду SIXT Ukraine, яка в найближчі тижні планує виступати в наймасштабнішому ралі-рейді планети Дакар-2013. Лідер команди Вадим Нестерчук завжди наполягав на команді, яка повністю би складалася з українців.

Можливо, залучення іноземних фахівців поліпшило б результат виступів і на Дакарі, і в Кубку Світу, але тоді команда була б, як кажуть, "орендною". Як, наприклад Рейналдо Варела, конкурент Вадима на Кубку Світу - на кожен етап він орендував і автомобіль, і механіків і всіх фахівців. Члени ж нашої команди є співробітниками одній компанії і дуже сильним колективом.

До останнього часу команда була майже повністю українською. Останнім фактом залишався штурман. Як ви знаєте, другим пілотом команди був Лоран Ліхтлехтер, французький штурман з української спортивної ліцензією.

Тепер головна новина - в нашій команді новий штурман. Володимир Дем'яненко - чудовий фахівець з гарним послужним списком. Він виступав за такі сильні команди як "Камаз-Майстер", "Техноспорт Італія", так і виступ на Дакарі Дем'яненко буде не першим. Але найголовніше - російський фахівець виходець з України! Про що він нам особисто розповів:

"Я народився в Сумській області (Роменський район село Перекопівка). Там же закінчив середню школу з золотою медаллю. Із задоволенням займався спортом: гімнастикою, волейболом. Далі навчався в Харкові в авіаційному інституті, який закінчив у 1987 році. Паралельно займався вертолітним спортом (завершив кандидатом у майстри спорту). І тільки після цього виїхав за розподілом у Росію, де і проживаю досі. З Україною підтримую тісні зв'язки, часто провідую маму в рідному селі".

До речі, Вадим оцінив старання Дем'яненка ще на минулому Дакарі, де Володимир їхав в екіпажі з Огородніковим. Тоді екіпаж SIXT Ukraine надав допомогу застрягшому російському екіпажу і Вадим зауважив завзятість і працездатність Володимира.

У ралі-рейдах з 1999 року. Починав шеф-механіком гоночної команди Ралі-Раско. В ролі штурмана - з 2000 року.

Майстер спорту міжнародного класу з 2006 року. З кращих досягнень 3 місце в кубку світу в 2001 р. і перемога в Міжнародному кубку по бахам в 2009 році, Чемпіон Росії 2010 року. До цього двічі був другим. Брав участь у Дакарах 2005, 2006, 2007 у складі команди Техноспорт Італія з пілотом Андрієм Івановим.

На Дакарі 2011 їхав у складі команди КАМАЗ МАЙСТЕР в екіпажі Мардеева Ільгізара. Результат 4 місце в заліку вантажівок.

Дакар 2012 у складі команди Овердрайв Бельгія з пілотом Леонідом Огородніковим. Результат 46 місце абсолюту в першій гонці пілота.
Крім цього брав участь у етапах Кубка світу в Тунісі, Марокко, Єгипет, Туреччина, ОАЕ, Майстер ралі і Туарег ралі, а також Африка рейс-2009 у складі команд Ралліарт Франція, Боулер тім Англія, Техноспорт Італія.