У.Чавес погрожує США розривом дипломатичних відносин

Президент Венесуели Уго Чавес погрожує США розривом дипломатичних відносин. За його словами, він готовий до висилки свого посла з Вашингтона.

Президент Венесуели Уго Чавес погрожує США розривом дипломатичних відносин. За його словами, він готовий до висилки свого посла з Вашингтона, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Раніше США повідомили, що можуть прийняти цю міру у відповідь на відмову У.Чавеса прийняти в Каракасі нового американського посла. Президент Венесуели заявляв, що спрямований Білим домом дипломат Ларрі Палмер не буде допущений в країну, так як не поважає її.

Л.Палмер, який, тим не менш, очікує схвалення свого призначення послом в сенаті США, раніше виступав з критикою стану справ у Збройних силах Венесуели і заявляв, що ця країна слугує притулком для колумбійських бойовиків.

"Тепер американський уряд загрожує нам у відповідь заходами. Що ж, хай роблять, що хочуть, але ця людина сюди не приїде", - заявив У.Чавес.

Посольство США в Каракасі, яке з липня 2010 р. працює без посла, не опублікувало жодної офіційної відповіді.

Нагадаємо, при адміністрації Джорджа Буша відносини між Каракасом і Вашингтоном досягли найбільшої точки падіння. У.Чавес звинувачував адміністрацію Дж.Буша у підготовці державного перевороту у Венесуелі. 12 вересня 2008 р. венесуельський лідер вислав з Каракаса американського посла Петріка Дадді, звинувативши його у підготовці змови проти себе і шпигунстві, а також одночасно відкликав на батьківщину посла Венесуели в США Бернардо Альвареса. Тоді ж У.Чавес заявив, що венесуельський посол повернеться до Вашингтона "після приходу до влади в США нової адміністрації".

25 червня 2009 р. уряд Венесуели прийняв рішення повернути свого посла в США. Адміністрація Барака Обами також прийняла рішення повернути посла Патріка Дадді в Каракас.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top