Тюрк: Словенія бачить Україну членом ЄС

Словенія бачить Україну інтегрованою до європейської співдружності. Про це на спільному брифінгу з Президентом України Віктором Януковичем заявив Президент Республіки Словенія Даніл Тюрк, передає кореспондент РБК-Україна.

Словенія бачить Україну інтегрованою до європейської співдружності. Про це на спільному брифінгу з Президентом України Віктором Януковичем заявив Президент Республіки Словенія Даніл Тюрк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Словенія, будучи членом ЄС, підтримує розширення ЄС. Ми бачимо майбутнє Європи, як великий розширеної Європи і, звичайно, бачимо Україну інтегрованою до європейської співдружності. Це наша принципова точка зору, яку ми постійно відстоюємо, і будемо відстоювати і в майбутньому", - сказав Тюрк.

Також він зазначив, що Словенія планує і далі приділяти велику увагу лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. "Такі великі досягнення вже мають місце відносно країн балканського півострова, і, звичайно, наші прагнення і зусилля ми будемо докладати, щоб полегшення, лібералізація візового режиму поширилася і на Україну, тому що ми впевнені, що зміцнення і розширення міжлюдських контактів і стосунків допомагають вирішувати всі проблеми, які виникають", - зазначив Президент Словенії.

Також він зазначив, що для членства в Єс треба виконати всі критерії. "Необхідно виконати всі критерії, що передбачаються для рівноправного членства в ЄС. ЄС - це не тільки економічний союз, який об'єднує певні країни, але це також і союз певних цінностей. Тих, що ми відстоюємо на цій території ... Зокрема це стосується всіх прав людини, що визначені Європейською конвенцією з прав людини, а також визначені в міжнародних пактах про права людини", - сказав Тюрк і додав: "Необхідно дотримуватися всіх стандартів, також щодо всіх судових процесів, які ведуться, всіх процесуальних дій, що необхідні для чесного судового процесу. Вони є основними критеріями європейської співдружності".

Віктор Янукович на спільному брифінгу з Тюрком заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не є остаточним, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства.

Також під час зустрічі Президент України сказав, що відновлення процвітання в Україні пов'язане з початком економічних реформ. Він також поінформував Президента Словенії про хід проведення реформ в Україні, відзначивши, що при їх виконанні українська влада ставить "дуже масштабні і амбітні завдання".

Зазначимо, в ході візиту Президента Словенії до Києва Президенти двох країн підписали низку договорів. Зокрема, про співпрацю в боротьбі зі злочинністю, про зміцнення співпраці в питаннях Європейського Союзу, протокол про наміри між Державною митною службою України та Митною адміністрацією Республіки Словенія про співробітництво. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся