ua en ru

Туреччина відкликала свого посла з Швеції через визнання геноциду вірмен

Автор: RBC.UA
Після ухвалення шведським парламентом резолюції про визнання геноциду вірмен в Османській імперії Туреччина відкликала для консультацій свого посла із Стокгольма. Про це йдеться в заяві турецького прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана.

Після ухвалення шведським парламентом резолюції про визнання геноциду вірмен в Османській імперії Туреччина відкликала для консультацій свого посла із Стокгольма. Про це йдеться в заяві турецького прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана.

Крім того, Р.Т.Ердоган заявив про скасування свого візиту до Стокгольма, раніше наміченого на 17 березня, передає ВВС.

Резолюцію про визнання геноциду вірмен в імперії Османа в 1915р. шведський парламент прийняв напередодні з перевагою в 1 голос. Раніше турецька парламентська делегація, яка відвідала Швецію, попередила про те, що ухвалення даної резолюції може серйозно підірвати шведсько-турецькі відносини.

Варто відзначити, що кілька днів тому комітет у закордонних справах палати представників конгресу США прийняв резолюцію, що також визнала події 1915р. геноцидом вірменського народу. Відразу після цього Туреччина відкликала свого посла в США для консультацій. Прем'єр-міністр країни Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що подібне рішення комітету палати представників може серйозно ускладнити відносини між Вашингтоном і Анкарою і поставити хрест на спробах вірменської і турецької влад встановити стабільні відносини між двома країнами.

Нагадаємо, події, про які йде мова, відбулися в 1915-1918рр. Тоді, за різними оцінками, на території Туреччини за сприяння влади були знищені до 2 млн вірмен.