ru ua

Туреччина може заморозити відносини з країнами Євросоюзу

Автор: RBC.UA
Туреччина заморозить відносини з 27 країнами Євросоюзу (ЄС), якщо державою-головою ЄС в липні 2012 р. стане Кіпр. Таку заяву зробив прем'єр міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Туреччина заморозить відносини з 27 країнами Євросоюзу (ЄС), якщо державою-головою ЄС в липні 2012 р. стане Кіпр. Таку заяву зробив прем'єр міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, передає Associated Press.

За словами турецького прем'єра, його країна не бажає мати дипломатичних відносин з "так званою" державою, оскільки Анкара не визнає суверенітет "грецького" Кіпру. За словами Ердогана, Анкара виступає за об'єднання Кіпру в єдину державу, і тільки в такому випадку можна говорити про його головування в ЄС.

Ердоган також попередив, що Туреччина "прийме жорсткі заходи у відповідь", якщо Нікосія продовжить подальші пошуки нафти і газу в Середземному морі.

Територія острова була розділена на визнаний світовою спільнотою "грецький" південь (республіку Кіпр) і "турецьку" північ - самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру, що відкололася в 1974 р. Тоді в результаті турецького вторгнення на острові стався переворот.

У ЄС входить лише грецький сектор Кіпру. Північний Кіпр визнаний лише двома країнами - Туреччиною і Абхазією.

Додамо, що заява Ердогана продовжує цілу низку його жорстких виступів. Минулого місяця Туреччина посварилась з Ізраїлем після появи підсумків розслідування про захоплення ізраїльським спецназом корабля "Флотилії свободи", на якому були громадяни цієї країни.