Туристи відмовляються від відпочинку в Закарпатті та Львові

П'ятниця 17 липня 2015 17:39
Туристи відмовляються від відпочинку в Закарпатті та Львові
Інциденти в Західній Україні відлякують відпочиваючих
Неспокійна обстановка в Закарпатті та Львові почали відлякувати туристів. Регіони ризикують втратити до 20% відпочиваючих.

Неспокійна обстановка в Закарпатті та Львові почали відлякувати туристів. Регіони ризикують втратити до 20% відпочиваючих.

 

Боязкі сусіди

Перестрілка в Мукачевому і вибухи у Львові сталися зовсім недавно. Тому учасники туристичного ринку висловлюють протилежні оцінки щодо того, як ці події вплинуть на кількість туристів у Західній Україні.

Так, директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук сказав, що з наших туристів ніхто не відмовляється від сплачених поїздок на відпочинок в Закарпатті, зокрема, в санаторіях. "Поки непомітно зниження потоку", - зазначив він.

З ним згодна директор туроператора "Галіція-тур" Ганна Терешко. "Кожен день бронюються люди. Інциденти відбувалися не в туристичних місцях. Таке може статися в будь-якому місті", - сказала РБК-Україна Анна Терешко.

Але інші учасники ринку заявили, що у них кількість туристів скоротилася. "Нещодавні події в Закарпатті вплинули на туристичний потік у Закарпатті, - сказав директор львівського туроператора "Відвідай" Ігор Губіліт. - Приблизно 10% туристів, які забронювали тури, відмовилися від них".

На 10% знизився і потік туристів до Львова, уточнив Ігор Губіліт.

Після подій у Закарпатті та Львові в одній з туристичних груп п'ять чоловік з 30 відмовилися від туру по Західній Україні, повідомила РБК-Україна директор тернопільського турагентства "СонцеВИД" Наталія Дрозд.

При цьому, Володимир Царук прогнозує зниження потоку туристів у Закарпатті з-за кордону, зокрема, Угорщини і Словаччини. "У їхній місцевій пресі була негативна інформація про нещодавні події в Мукачевому, тому це насторожило іноземців", - пояснив Володимир Царук.

За його словами, угорці і словаки приїжджають, як правило, у прикордонні райони - Мукачево і його околиці, Берегово, Виноградів, Ужгород. "У цих районах вони (іноземні туристи) займають до третини від загального потоку туристів", - уточнив Царук.

Наталія Дрозд днями побувала в Закарпатті. Вона не бачила військових ні в Мукачевому, в тому числі, в місцевому замку, ні в Береговому. Разом з тим, за її словами, на посту ДАІ біля с. Нижні ворота (межа Львівської та Закарпатської областей) з'явився БТР і 8-10 військових. Також вона бачила БТР і двох солдатів на в'їзді в Ужгород.

"На рух транспорту і людей вони не чинять негативного впливу, - сказала Наталія Дрозд. - Загалом, ніякої небезпеки в регіоні немає, паніки немає".

При цьому події в Мукачевому не вплинули на ціни на відпочинок в місцевих готелях, повідомив Володимир Царук. "Їх нікуди далі знижувати. У деяких готелях ціна за номер становить мінімальні 350 грн на добу з сніданками. По співвідношенню ціна-якість - це найвигідніша пропозиція в Україні", - зазначив він.

Водночас, за даними ресурсу booking.com, на ці вихідні (17-19 липня), у Львові заброньовано 82% об'єктів розміщення у Львівській області - 76%, в Закарпатті - 51%. Інформації по Мукачевому ресурс не надає.

Разом з тим, за даними booking.com, за місяць (14-16 серпня) у Львові заброньовано 56% об'єктів, у Львівській області - 50%, в Закарпатті - 42%.

 

Поїдуть в інші регіони 

Ігор Губіліт вважає, що можливе зниження турпотоку некритичне для західного регіону, оскільки цього літа збільшення кількості відпочиваючих тут склало 20%. "Бажаючих більше, ніж можна прийняти", - сказав він.

Ганна Терешко також розповіла, що, порівняно з минулим роком, активність туристів зросла. "За відгуками колег, в Закарпатті та Карпатах стільки туристів, як в останні два сезони, ще не бачили", - зазначила вона.

Львів, пояснила Терешко, завжди популярний, тільки міняються категорії туристів. "Раніше багато відпочивальників було з Польщі, Німеччини, Білорусі, Росії. Зараз домінують українці, - сказала вона. - Але в цьому році, порівняно з минулим, знову почала збільшуватися кількість туристів з Польщі. Також почала зростати кількість бізнес-туристів і відпочиваючих, які приїжджають на різні заходи, яких стає все більше з року в рік у Львові".

Власник турагентства "Дешеві мандрівки Україною" Ігор Кулаков прогнозує, що недавні події в Мукачевому накладуть відбиток на плани українців по відпочинку в Закарпатті.

"Думка про стабільність в даному регіоні порушена, тому, як мінімум, 10-20% туристів в найближчому майбутньому відмовляться від відпочинку в цьому регіоні", - зазначив Ігор Кулаков.

Якщо події навколо Мукачева будуть нагнітатися в пресі, то частина українських туристів можуть відмовитися від поїздок в Закарпаття, переорієнтувавшись на інші регіони, вважає Володимир Царук.

Ігор Кулаков вважає, що туристи-відмовники все одно поїдуть в гори, але вже в Прикарпатті. "Незважаючи на те, що цей регіон більш дощовий, ніж Закарпатська область", - підкреслив Кулаков. 

Ігор Губіліт очікує, що туристи, які відмовилися від поїздок в Закарпаття і Львів, поїдуть на Поділля і в Одесу.

Втім, Львів може відчути втрату туристів, прогнозує Ігор Кулаков. "Зі Львова виїжджає левова частка автобусних екскурсій в Європу. Народ у нас боязливий. Тому будь-яка негативна новина про Львів призводить до відтоку туристів, у тому числі і бажаючих виїхати в екскурсійні тури в Європу", - резюмував він.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся