ua en ru

Вень Цзябао: Китай зберігає впевненість в євро та європейській економіці

Автор: RBC.UA
Китай готовий розширити участь в подоланні боргових проблем Європи і має намір підтримувати тісні контакти і співробітництво з європейською стороною. Про це заявив прем'єр Держради Китайської Народної Республіки (КНР) Вень Цзябао сьогодні на 14-й зустрічі керівників Китаю та Європейського Союзу, передає "Сіньхуа".

Китай готовий розширити участь в подоланні боргових проблем Європи і має намір підтримувати тісні контакти і співробітництво з європейською стороною. Про це заявив прем'єр Держради Китайської Народної Республіки (КНР) Вень Цзябао сьогодні на 14-й зустрічі керівників Китаю та Європейського Союзу, передає "Сіньхуа".

Вень Цзябао також заявив, що Китай твердо підтримує намір європейської сторони подолати боргові проблеми в Європі і зберігає впевненість у євро та європейській економіці. Китай бере участь у вирішенні європейських боргових проблем шляхом покупки держборгу деяких членів Євросоюзу, а також шляхом участі у відповідних механізмах по стабілізації ЄС.

За словами прем'єра Держради КНР, китайська сторона підтримує проведену ЄС політику посилення фінансової дисципліни і сподівається, що європейська сторона буде і далі передавати іншому світу ясний і потужний позитивний сигнал.

У свою чергу голова Європейської ради Херман Ван Ромпей заявив, що європейська сторона вітає позицію Цзябао. Він також зазначив, що європейська сторона очікує, що тісна європейсько-китайське співробітництво зміцнить стабільність єврозони.

На сьогоднішній зустрічі керівники Китаю і ЄС сфокусувалися на обговоренні існуючих для Китаю і Європи шляхів спільного подолання кризи, поглиблення партнерських відносин, сприяння розвитку Китаю і Європи, а також бурхливого і стійкого зростання світової економіки в умовах європейської боргової кризи.

Сторони домовилися проводити консультації про подальшу участь китайської сторони у вирішенні європейських боргових проблем, а також обговорювати шляхи розвитку співробітництва.

У свою чергу глава китайського Центробанку Чжоу Сяочуань заявив, що Європа повинна наполегливо працювати, щоб змусити Піднебесну поділитися своїм капіталом.

Сяочуань визнав, що Китай і інші країни, що розвиваються, такі, як Бразилія, Росія чи Індія, чекають правильного часу, щоб допомогти блоку. "Ми також сподіваємося, що єврозона і Євросоюз зможуть впровадити механізми, які дозволять запропонувати нові продукти, що підтримують китайсько-європейське співробітництво", - сказав він.

Раніше Цзябао заявляв, що Китай вивчає можливість більш активної фінансової підтримки єврозони через Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) і Європейський стабілізаційний механізм (ESM).

КНР також неодноразово висловлював свою зацікавленість в стабільному євро. В даний час золотовалютні резерви Китаю - найбільші в світі - становлять 3,2 трлн дол Дві третини китайських резервів розміщені в доларових активах (у тому числі казначейських облігаціях США на 1,1 трлн дол), чверть резервів - у євро. Решта валютні кошти розміщені в британських фунтах і японських ієнах.

На думку міністра фінансів КНР Сі Сюреня, економіці країни загрожують знижувальні ризики в 2012 р., оскільки ослаблення зовнішнього попиту уповільнює зростання експортного сектора.

Згідно із заявою Цзябао, державний борг Китаю знаходиться на "безпечному і керованому" рівні.

У 2011 р. китайська економіка випередила японську і стала другою після США у світі.