ЦРУ затримало зятя Усами бен Ладена і відправило його до США

Четвер 07 березня 2013 11:09
Автор: RBC.UA
Агенти Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США затримали на кордоні Йорданії і Кувейту Сулейман Абу Гейта, одного з лідерів "Аль-Кайеди" і зятя Усами бен Ладена. Підозрюваного в тероризмі Абу Гейта відправили до США, пише турецька газета Hurriyet.

Агенти Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США затримали на кордоні Йорданії і Кувейту Сулейман Абу Гейта (на фото), одного з лідерів "Аль-Кайеди" і зятя Усами бен Ладена. Підозрюваного в тероризмі Абу Гейта відправили до США, пише турецька газета Hurriyet.

Абу Гейт був затриманий в одному з готелів Анкари (Туреччина) ще 2 лютого в результаті операції організації національної розвідки Туреччини і ЦРУ. Тоді Вашингтон вимагав від Анкари видачі терориста, щоб допитати його на території США, проте Туреччина відмовилася, побоюючись помсти прихильників "Аль-Кайеди".

Турецький суд звільнив зятя бен Ладена внаслідок того, що в країні він не скоював злочинів. Більше місяця турецька влада вирішувала, куди вислати Абу Гейта, який є "особою без громадянства". Іран, звідки він прибув до Туреччини, прийняти його відмовився. Було вирішено передати Абу Гейта Кувейту - громадянином цієї країни він був раніше.

Абу Гейт 1 березня був відправлений у Кувейт через Йорданію. Агенти ЦРУ, які спостерігали за кожним кроком зятя бен Ладена, затримали його на кордоні Кувейту і відправили в США.

Нагадаємо, лідер "Аль-Кайеди" Усама бен Ладен був убитий в Пакистані силами морської піхоти США 2 травня 2011 р. Спецоперація викликала гнів пакистанської влади, яка не була попереджена про висадку американського десанту. Після смерті бен Ладена організацію очолив Айман аль-Завахірі.

Читайте також: Усама бен Ладен "навіть не думав чинити опір"

Терористична організація "Аль-Кайеда" здобула популярність після вибухів в американських посольствах в столицях Кенії і Танзанії в 1998 р. Найбільшими терористичними актами "Аль-Кайеди" стали атаки 11 вересня 2001 року, коли кілька викрадених літаків врізалися у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і в будівлю Міністерства оборони США у Вашингтоні. В результаті терактів загинули близько 3 тис. осіб.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся