ru ua

Найсильніший за 132 роки циклон покинув територію України (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Циклон покинув територію України, істотних опадів більше не очікується.

Циклон покинув територію України, істотних опадів більше не очікується. Про це повідомив віце-прем'єр Олександр Вілкул, передає його прес-служба

"Сьогодні вже можна констатувати, що циклон покинув територію України і істотних опадів більше не очікується", - сказав Вілкул.
За інформацією Українського гідрометеоцентру, протягом доби продовжувалися опади. Найбільша кількість від 2 до 10 мм випала в Харківській області; від 2 до 5 мм в Чернігівській, Луганській, Сумській, і на півночі Донецької області; від 1 до 2 мм - в Київській, Житомирській і Полтавській областях.

Читайте також: Синоптики про негоду - найгірше вже позаду (фото, відео)

Таким чином, в Києві вже випало 60 мм, в Сумській області - 66 мм (а деяких населених пунктах - 80). В середньому по території України випало опадів від 40 до 50 мм, що є рекордом за сторіччя.

26-27 березня помірні опади у вигляді мокрого снігу з переходом на дощ очікуються на півдні і південному заході України, в Криму очікується дощ.

Фотогалерея "Снігопад у Києві: Смішні картинки"

Раніше сьогодні фахівці Українського гідрометеорологічного центру спрогнозували, що рясних опадів, які паралізували нормальне життя на значній території України, вже не буде.

Глава Гідрометцентру Микола Кульбіда заявив, що у Києві такої кількості опадів за період метеорологічних спостережень впродовж зимового періоду взагалі не спостерігалося з 1881 р. Разом з цим він відзначив, що рясне випадання опадів супроводжувалося сильним штормовим вітром.

Читайте також: Надзвичайна ситуація в Києві продовжиться ще мінімум тиждень (фото, відео)

У Києві і столичній області негода почалася 22 березня. До вечора п'ятниці вона набула характеру надзвичайної ситуації - єдиним працездатним видом громадського транспорту залишилося метро, на дорогах утворилися багатокілометрові і багатогодинні затори. Реакцію міської влади в опозиції називають недостатньою і запізнілою.

Стихія стихла в неділю вранці. Це дало можливість частково відновити рух громадського транспорту. Незважаючи на це, Київ і область ще не готові до повноцінного відновлення життєдіяльності - уряд погодився з ініціативою КМДА і оголосив понеділок, 25 березня, неробочим днем в столичному регіоні. Позачерговий вихідний кияни відпрацюють 13 квітня.

Читайте також: В Україні знеструмленим залишається 161 населений пункт

Раніше глава КМДА Олександр Попов заявив, що надзвичайна ситуація в Києві продовжиться ще мінімум тиждень. Він додав, що будуть використані всі необхідні кошти з державного бюджету, щоб залучити максимум автомобілів для вивозу снігу, до того як наступить потеплення і він розтане.

Попів обіцяв, що до ранку понеділка в місті налагодиться робота громадського транспорту, а до середи вийде на свій нормальний рівень. Окремо він підкреслив, що з понеділка почнуть працювати міські трамваї, проте трамваї в місті якщо і запрацювали, то далеко не всі - швидкісні трамваї дійсно вийшли на маршрути, а вуличні переважно ні. Найважчою залишається ситуація з тролейбусами.

Читайте також: У Києві пасажирські поїзди відправляються без затримок, проте затримуються поїзди на прибуття

За словами Попова, Вілкул дав дозвіл на виділення коштів з резервного фонду для оплати залучення автомобілів приватних компаній для вивозу снігу. Глава КМДА також зазначив, що ніяких спеціальних коштів на ліквідацію наслідків негоди з державного або місцевого бюджету не виділялися, тому що Міністерство оборони України, ЖЕКи і "Київавтодор" працювали безкоштовно.