ru ua

ЦВК: Результати виборів Президента України будуть оприлюднені 17 лютого

Автор: RBC.UA
Центральна виборча комісія (ЦВК) оголосить результати повторного голосування з виборів Президента України 17 лютого 2010 р. Про це заявив голова Центвиборчкому (ЦВК) Володимир Шаповал на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Центральна виборча комісія (ЦВК) оголосить результати повторного голосування з виборів Президента України 17 лютого 2010 р. Про це заявив голова Центвиборчкому (ЦВК) Володимир Шаповал на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Також В. Шаповал зазначив, що повторне голосування з виборів Президента України відбулося.

ЦВК чекає протоколи з мокрими печатками від окружкомів.

У той же час, В.Шаповал не виключає, що офіційні результати виборів можуть бути оскаржені в судовому порядку. За його словами, практично на кожних виборах їх результати оскаржувалися в суді. "Хотілося б, щоб цього разу ця традиція була порушена", - зазначив В.Шаповал.

Вчора в Україні завершилося голосування в другому турі виборів Президента.

Активність виборців 159 територіального виборчого округу станом на 20:00 складає 69,22%.

Зокрема, найвища активність зафіксована у Тернопільській - 79,81%, найменша - у Закарпатській області - 56,35%.

Виборчі дільниці в Україні відкрилися в 08:00 за місцевим часом і працювали до 20:00. Кількість виборчих дільниць досягає 33,5 тис. Проголосувати могли 36,6 млн українських громадян. З метою сприяння громадянам в реалізації конституційного права в день другого туру виборів Президента України Міністерством внутрішніх справ була організована робота паспортних столів в посиленому режимі.

Голосування в другому турі виборів Президента України проходило на 29 закордонних дільницях. Першою відкрилася закордонна виборча ділянка в Австралії, а потім почалося голосування у Владивостоку, Сеулі (Корея), Токіо (Японія), Китаї, Сінгапурі, Малайзії, Таїланді, В'єтнамі.

Міжнародні спостерігачі відзначили високий рівень виборчого процесу в Україні, повідомив сьогодні голова МЗС України Петро Порошенко. "Група спостерігачів ОБСЄ, включаючи міжнародних спостерігачів Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї Ради Європи, відзначають, що не дивлячись на окремі дрібні порушення, в цілому відзначають високий рівень організації виборчого процесу", - сказав П.Порошенко. Він повідомив, що спостерігачі від СНД також відзначають високий рівень проведення виборів в Україні.

Відзначимо, вибори українського Президента в 2010 р. вперше проходять з використанням електронного реєстру виборців, за допомогою якого можна легко дізнатися, скільки разів і де проголосував той або інший громадянин.

Нагадаємо, за даними ЦВК, явка на першому турі виборів Президента України, який проходив 17 січня, склала 66,76%, що в абсолютних цифрах складає 24 млн 588 тис. 264 виборці. Відзначимо, що на виборах в 2004 р. явка склала 74,92%, а в 1999 р. - 73,8%.