ЦВК: Фальсифікації другого туру президентських виборів можливі лише на рівні ДВК

Фальсифікації другого туру президентських виборів України можливі лише на рівні дільничних виборчих комісій (ДВК). Про це журналістам повідомила заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна, передає кореспондент РБК-Україна.

Фальсифікації другого туру президентських виборів України можливі лише на рівні дільничних виборчих комісій (ДВК). Про це журналістам повідомила заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна, передає кореспондент РБК-Україна.

Вона пояснила, що лише ДВК безпосередньо працюють з виборчими бюлетенями. І лише на цьому рівні можливі фальсифікації, зокрема, визнання недійсними бюлетенів, в яких проголосували за протилежного кандидата шляхом поставлення будь-якої додаткової позначки на бюлетені.

Крім того, можливі зарахування бюлетенів на користь одного кандидата, коли фактично в бюлетені стоїть позначка проти іншого. Також можлива технологія, коли, в разі відсутності на бюлетені підпису члена ДВК бюлетень буде визнано недійсними. "Однак максимум, що може дати остання технологія - це визнання виборів на конкретній дільниці недійсними", - сказала вона.

Водночас Ж.Усенко-Чорна заявила, що паритетне представництво в ДВК представників від обох кандидатів унеможливить такого роду фальсифікації. Говорячи про можливість фальсифікацій на рівні ОВК та ЦВК, Ж.Усенко-Чорна зазначила, що вони "неможливі апріорі", оскільки "ці комісії виконують, по суті, арифметичну роботу з підбиття підсумків голосування на дільничних виборчих комісіях".

Також заступник голови ЦВК повідомила, що відсутність державного бюджету на поточний рік призвела до дефіциту бюджету на фінансування поточних витрат ЦВК. За її словами, оскільки державний бюджет не затверджено, фінансування діяльності ЦВК відбувається за схемою 1/12 розміру бюджету ЦВК минулого року щомісяця.

Ж.Усенко-Чорна відзначила, що дефіцит коштів змусив ЦВК тимчасово спрямувати 358 тис. грн з видатків на діяльність державного реєстру виборців та фінансування видатків ЦВК у лютому місяці. При цьому Ж.Усенко-Чорна додала, що коштів не вистачає на заправку автомобілів та канцелярське приладдя. Разом з тим вона запевнила, що всі видатки пов'язані з другим туром виборів профінансовані повністю, а також ЦВК повністю розрахувалась по заробітній платі членам виборчих комісій, які працювали під час першого туру президентських  виборів.

Як сьогодні зазначив голова ЦВК В.Шаповал, через недостатнє фінансування члени ЦВК змушені за власний кошт заправляти автомобілі для поїздки у службові відрядження, пов'язані з доставкою бюлетенів в регіони.

Відзначимо, раніше сьогодні голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що СБУ моніторитиме перебіг виборчого процесу в день другого туру голосування на президентських виборах. За його словами, СБУ має судові та прокурорські санкції для здійснення оперативно-технічних заходів контролю в день голосування і в ході підрахунку голосів. В.Наливайченко застеріг "тих, хто збирає відомості про виборців з метою використання їх виборчими штабами" від подібних незаконних дій. Він додав, що група громадян, яка займалась такою діяльністю в Черкаській області, затримана. Ця група пропонувала такі дані виборчому штабу одного з кандидатів у цьому регіоні.

Окрім того, за словами голови СБУ, оперативні групи вибірково чергуватимуть біля виборчих дільниць під час підрахунку голосів. В.Наливайченко також спростував інформацію виборчих штабів про те, що нібито в санаторіях під Києвом перебувають бойовики, які мають на меті зірвати вибори через напад на дільниці, ЦВК, відімкнення електроенергії у приміщенні ЦВК. В.Наливайченко також підкреслив, що на сьогодні неможливо надрукувати фальшиві бюлетені, оскільки доставка справжніх бюлетенів до дільниць перебуває під контролем СБУ, як і всі офсетні друкарні, які б могли теоретично надрукувати фальшиві бюлетені.

Нагадаємо, другий тур виборів Президента України призначений на 7 лютого ц.р. На пост глави держави претендують лідер Партії регіонів Віктор Янукович, що набрав в першому турі 17 січня ц.р. 35,32% голосів, і діючий прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, яку підтримали 25,05% виборців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся