ua en ru

ЦВК зареєструвала самовисуванців: На вибори йдуть чинні депутати і бізнесмени

Автор: RBC.UA
Вчора Центрвиборчком зареєстрував 183 кандидата у народні депутати, які будуть балотуватися по мажоритарних округах як самовисуванці. У їх числі чинні народні депутати, а також ряд відомих бізнесменів, пише в сьогоднішньому номері "Комерсант-Україна".

Вчора Центрвиборчком зареєстрував 183 кандидата у народні депутати, які будуть балотуватися по мажоритарних округах як самовисуванці. У їх числі чинні народні депутати, а також ряд відомих бізнесменів, пише в сьогоднішньому номері "Комерсант-Україна".

Всупереч очікуванням, ЦВК не стала реєструвати списки кандидатів у народні депутати від Партії регіонів (ПР), об'єднаної опозиції "Батьківщина" і партії УДАР, що подали в ЦВК відповідні документи минулої п'ятниці. Ці питання були відсутні на порядку денному засідання Центрвиборчкому, однак як сказав заступник голови ЦВК Андрій Магера, їх можуть розглянути сьогодні.

У той же час вчора в Центрвиборчкомі затвердили кандидатури представників зазначених партій в комісії. Інтереси об'єднаної опозиції "Батьківщина" в ЦВК представлятиме народний депутат Руслан Князевич ("Наша Україна-Народна самооборона"), партії УДАР - секретар однойменної фракції в Київраді Віталій Карпунцов, а Партії регіонів - народний депутат Владислав Забарський (ПР). Зазначимо, що саме Владислав Забарський є автором закону, згідно з яким всі виборчі дільниці на виборах 28 жовтня мають бути оснащені веб-камерами, на що з держбюджету виділяється 993,6 млн грн.

У числі самовисуванців, яких зареєстрував ЦВК, багато бізнесменів, колишніх чиновників і тих представників ПР і партії "Батьківщина", яким не дісталися місця в прохідній частині партійних списків цих політичних сил.

Центрвиборчком зареєстрував кандидатами у депутати власника Ferrexpo, народного депутата Костянтина Жеваго ("БЮТ-Батьківщина") (округ N150; Полтавська область); президента корпорації "Оболонь", народного депутата Олександра Слободяна ("Наша Україна-Народна самооборона") (округ N187; Хмельницька область); власника групи компаній "Континіум" Ігоря Єремєєва (округ N23; Волинь), у Верховній раді IV скликання очолював фракцію "Народної партії"; голови наглядової ради ПАТ "Київенерго" Івана Плачкова (округ N142; Одеська область), якому раніше було відмовлено у включенні до партійного списку партії УДАР.
Крім того, вчора ЦВК зареєструвала і діючих народних депутатів - представника "Нашої України-Народної самооборони" Тараса Стецьківа (округ N117; Львівська область), позафракційного Сергія Міщенка (округ N98; Київська область) і "регіонала" Святослава Піскуна (округ N63; Житомирська область).

Центрвиборчком також схвалив участь у виборах колишнього і чинного секретарів Київради Олеся Довгого (округ N214; Київ) та Галини Гереги (округ N215; Київ).

Парламентські вибори в Україні заплановано на 28 жовтня 2012 р. Вони пройдуть за змішаною системою - за партійними списками і в мажоритарних округах. Прохідний бар'єр складає 5%, у виборах за списками можуть брати участь тільки політичні партії.