ua en ru

ЦВК: Терьохін переміг на столичному окрузі №211 (фото)

Автор: RBC.UA
За підсумками обробки 100% бюлетенів на 211 окрузі кандидат в народні депутати від партії ВО "Батьківщина" Сергій Терьохін переміг з 30,40% (30 тис. 890 голосів). На другому місці представник Партії регіонів Ігор Лисов з 26,51% (26 тис. 940 голосів). Дана інформація оприлюднена електронною системою "Вибори-2012". Таким чином, Терьохін обігнав Лисова на 3 тис. 950 голосів.

За підсумками обробки 100% бюлетенів на 211 окрузі кандидат в народні депутати від партії ВО "Батьківщина" Сергій Терьохін переміг з 30,40% (30 тис. 890 голосів). На другому місці представник Партії регіонів Ігор Лисов з 26,51% (26 тис. 940 голосів). Дана інформація оприлюднена електронною системою "Вибори-2012". Таким чином, Терьохін обігнав Лисова на 3 тис. 950 голосів.

Напередодні ввочорі Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду Києва про перерахунок голосів на 211 окрузі. "Постанова Київського апеляційного адмінсуду оскарженню не підлягає. Це означає, що окружна виборча комісія (ОВК) зобов'язана провести повторний перерахунок голосів на 28 дільницях", - зазначив Андрій Орішін, офіційний спостерігач Лисова.

Читайте також: Підсумки виборів-2012: Апеляція залишила в силі рішення суду про перерахунок голосів на 211 окрузі (фото документа)

Раніше ОВК № 211 ухвалила рішення про негайне перерахунку голосів з дільниці № 800029. Також вчора Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення провести повторний перерахунок голосів на 28 дільницях виборчого округу № 211. Крім того, вказувалось, що Київський окружний адмінсуд попросив ОВК надати протоколи ДВК, які підтвердили б результати виборів, однак вони не були надані, так як зникла голова комісії.

До цього заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера заявив, що попереджав голову та заступника голови 211 ОВК про незаконність безпідставного перерахунку голосів. "Вчора телефонував голові ОВК і її заступнику, які є представниками різних політичних сил і попереджав про незаконність безпідставного перерахунку голосів і що перерахунок голосів може бути в крайньому випадку. Я сподівався, що мою позицію як куратора міста Києва було почуто. Звертав увагу також на те, що незважаючи на той факт, що вже було рішення першої інстанції про необхідність перерахунку голосів на окремо взятій виборчій дільниці, проте на той момент не було рішення апеляційної інстанції, яке б набрало законної сили і саме це було основним аргументом", - сказав Магера.

Читайте також: На окрузі № 211 в ході перерахунку голосів виявлено випадок плутанини з бюлетенями

У свою чергу представники Лисова заявляли, що в разі, якщо в ході перерахунку голосів у ОВК № 211 будуть виявлені великі порушення вони будуть вимагати визнати результати голосування на окрузі недійсними.

Водночас, заступник глави ЦВК Андрій Магера назвав ситуацію, яка склалася у 211 окрузі складною і такою, де має місце політичний вплив. За словами Магери, там три кандидати "дихають один одному в спину, і кожен голос дуже важливий".

Відзначимо, заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявляла, що ЦВК може ухвалити рішення про проведення повторних виборів на проблемних округах тільки після того, як ОВК нададуть підписані протоколи.

Читайте також: У будівлі ОВК № 211 побилися депутати, члени комісії і міліція (фото, відео)

У свою чергу член ЦВК Михайло Охендовський не виключає того, що в деяких округах встановити результати виборів буде неможливо. "В даний час ми не можемо виключати можливість того, що по окремих одномандатних виборчих округах у нас не буде можливості встановити істинні результати народного волевиявлення", - заявив він.

За словами Охендовського, в кожному конкретному випадку до підписання протоколаЦІКбудет приймати певні рішення для того, щоб максимально захистити конституційні виборчі права громадян. Він також додав, що в конкретних випадках ЦВК буде приймати не протоколи, а постанови і рішення щодо конкретних округах.

В цілому, за словами Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Вона зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами, Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками.

Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками

Відзначимо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.

Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.