ua en ru

ЦВК розподілила місця у ТВК для 116 політпартій

Автор: RBC.UA
Центральна виборча комісія України (ЦВК) провела жеребкування щодо розподілу місць у територіальних виборчих комісіях (ТВК) для кандидатів від 116 політпартій. Таке жеребкування відбулося сьогодні в ході засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

Центральна виборча комісія України (ЦВК) провела жеребкування щодо розподілу місць у територіальних виборчих комісіях (ТВК) для кандидатів від 116 політпартій. Таке жеребкування відбулося сьогодні в ході засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

Наслідками жеребкування стало те, що 100 із 116 політичних партій отримали своє представництво в ТВК. Повнота цього представництва залежить як від кількості кандидатів, поданих до конкретної ТВК, так і від результатів жеребкування. Зокрема, представники перших трьох за результатами жеребкування політичних сил отримали місця в усіх ТВК куди вони подавали свої кандидатури.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера пояснив логіку жеребкування так: "Механізм жеребкування полягає у тому, що зі 116 політичних партій жеребкувалися представники окремо взятої партії... це означає, що такі перші три партії (які за підсумками жеребкування були першими) отримали безумовне представництво в усіх без винятку ТВК, кандидатури до яких вони подавали. Починаючи з 4-ї партії, займалися ті вакансії, де такі вакансії мали місце".

Також він додав, що 15 вересня ЦВК на засідання остаточно сформує склад ТВК з поіменним зазначенням членів ТВК та їх керівного складу.

За даними жеребкування, повне представництво в ТВК отримали: Українська партія, Патріотична партія України та Діти війни - Народна партія України.

Раніше, голова ЦВК Володимир Шаповал повідомив, що на сьогодні вже є 2781 кандидатура на посаду членів ТВК, які відповідають критерію, прописаному в законодавстві про досвід участі у виборчому процесі.

Нагадаємо, 30 серпня ц.р. ВР внесла зміни до закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Зокрема, ВР виключила із закону про місцеві вибори вимогу про обов'язкову реєстрацію місцевих організацій політичних партій щонайменше за 365 днів до дня місцевих виборів для участі у цих виборах.

Крім того, парламент змінив принцип формування складу територіальних виборчих комісій: ВР збільшила склад територіальних виборчих комісій до вісімнадцяти людей і надала право подавати кандидатури для формування територіальних виборчих комісій не лише місцевим організаціям тих політичних партій, які представлені у Верховній Раді України поточного скликання, а й всім місцевим організаціям політичних партій, які зареєстровані в Україні.

Згідно з прийнятими змінами, визначено чіткий порядок відбору кандидатур до складу територіальних виборчих комісій: до складу комісій будуть включені 15 осіб від місцевих організацій політичних партій, які представлені у Верховній Раді, а також три людини з числа кандидатур, представлених місцевими організаціями політичних партій, участь яких будуть визначати за допомогою жеребкування.

Відзначимо, 10 липня парламент прийняв нову редакцію закону про місцеві вибори, встановивши, що вони проводяться за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій. У відповідності до прийнятого закону, висувати кандидатів у депутати могли тільки політичні партії, місцеві організації відповідного рівня, які зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів. Нормативний акт піддався критиці як українських, так і іноземних політичних експертів.

20 серпня ц.р. ЦВК підготувала подання на розгляд Кабміну, згідно з яким, для проведення чергових місцевих виборів в Україні 31 жовтня 2010 у бюджеті необхідно додатково передбачити 289 млн 302 тис. 700 грн.

Раніше, 5 липня ц.р. заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що витрати на проведення місцевих виборів цього року можуть становити не менше 1 млрд грн. "Коридор у рамках 1 млрд 100 млн грн - 1 млрд 300 млн грн, але це все одно достатньо умовні цифри на сьогодні", - повідомив А.Магера. За його словами, у бюджеті мають бути кошти на проведення місцевих виборів. Також А.Магера зазначив, що 80% витрат на проведення виборів - це заробітна плата членів виборчих комісій.

Відзначимо, 1 липня ц.р. ВР ухвалила постанову "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 р. (31 жовтня 2010)".