ua en ru

ЦВК підрахувала 100% голосів на окрузі № 11: переміг самовисуванець Домбровський

Автор: RBC.UA
За підсумками обробки 100% бюлетенів на 11 окрузі кандидат в народні депутати Олександр Домбровський (самовисуванець) виграв з результатом в 30,16% (29 тис. 841 голосів). На другому місці представниця во "Батьківщина" Наталія Солейко з 28% (27 тис. 706 голосів). Дана інформація оприлюднена електронною системою "Вибори-2012". Згідно з сайту ЦВК, Домбровський обігнав Солейко на 2 тис. 135 голосів.

За підсумками обробки 100% бюлетенів на 11 окрузі кандидат в народні депутати Олександр Домбровський (самовисуванець) виграв з результатом в 30,16% (29 тис. 841 голосів). На другому місці представниця во "Батьківщина" Наталія Солейко з 28% (27 тис. 706 голосів). Дана інформація оприлюднена електронною системою "Вибори-2012". Згідно з сайту ЦВК, Домбровський обігнав Солейко на 2 тис. 135 голосів.

Таким чином, Центральної виборчої комісії залишилося підрахувати лише два "проблемних" округи. Станом на 18:14 сьогоднішнього дня ЦВК опрацювала 99,54% голосів у мажоритарних округах. Залишаються необробленими протоколи в окрузі № 223 у Києві (оброблено 88,11%) і № 197 у Черкаській області (83,56%).

Нагадаємо, раніше ЦВК змінила голову ОВК №11 Сергія Сітарського на Ольгу Стадник, яка представляє "Російський блок". Щодо ситуації на 11 окрузі ЦВК розглядала одразу два альтернативні проекти щодо вирішення проблем на ОВК. Проект, прийнятий ЦВК, запропонувала секретар ЦВК Тетяна Лукаш. Натомість куратор цього округу Юлія Швець запропонувала альтернативний проект, яким пропонувала припинити повноваження голови 11 ОВК Сітарського і замінити його на іншу особу, запропоновану "Батьківщиною", але за проект цього рішення проголосували лише 6 членів ЦВК і відповідно не вистачило голосів.

Читайте також: Ситуація на 11-му окрузі у Вінниці нормалізується

Водночас заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна наголосила, що найбільш правильним рішенням в цій ситуації буде припинення повноважень усього складу комісії 11 округу, оскільки ця ОВК повністю себе скомпрометувала. До цього голова ЦВК Володимир Шаповал направив до 11 ОВК телеграму з вимогою негайно налагодити роботу і зводити дані в електронну систему "Вибори-2012", але після того як голова ОВК зачитав її на засіданні комісії члени комісії проголосували за відхилення телеграми Шаповала, а голову комісії відсторонили від роботи.

Читайте також: Округ №11 у Вінниці принципово відрізняється від інших проблемних округів, - Левченко

Раніше Усенко-Чорна заявляла, що ЦВК може ухвалити рішення про проведення повторних виборів на проблемних округах тільки після того, як ОВК нададуть підписані протоколи.

У свою чергу член ЦВК Михайло Охендовський не виключає того, що в деяких округах встановити результати виборів буде неможливо. "В даний час ми не можемо виключати можливість того, що по окремих одномандатних виборчих округах у нас не буде можливості встановити істинні результати народного волевиявлення", - заявив він.

За словами Охендовського, в кожному конкретному випадку до підписання протоколаЦІКбудет приймати певні рішення для того, щоб максимально захистити конституційні виборчі права громадян. Він також додав, що в конкретних випадках ЦВК буде приймати не протоколи, а постанови і рішення щодо конкретних округах.

В цілому, за словами Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Вона зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами, Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками.

Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками

Відзначимо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.

Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.