ЦВК звернеться в КСУ з приводу терміну повноважень народних депутатів VI скликання
Центральна виборча комісія (ЦВК) ухвалила рішення звернутися до Конституційного суду України (КСУ) щодо офіційного тлумачення ч.1. ст. 76 Конституції України від 28 червня 1996 р. щодо терміну повноважень народних депутатів VI скликання. Рішення було ухвалене в ході сьогоднішнього засідання ЦВК, передає кореспондент РБК-Україна.
Інтереси ЦВК в суді представлятимуть заступник голови ЦВК Андрій Магера і член ЦВК Олександр Шелестов.
Як заявив голова ЦВК Володимир Шаповал, необхідність звернення Центральної виборчої комісії до Конституційного суду України обумовлена неоднозначністю трактування дати виборів юристами та політиками.
"Я вмикаю телевізор, і високодостойні люди, прізвища не називатиму, - це юристи і навіть доктори, кажуть, що термін - 5 років. Так от, щоб вони зрозуміли, скільки років (необхідно звернення до КСУ)... Це не для мене. Я знаю, коли вибори мають відбутися за Конституцією", - сказав В.Шаповал.
Відзначимо, згідно діючої Конституції 1996 р. народні депутати України обираються на підставі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на 4 роки. До внесення змін в Конституції депутати обиралися на 5 років.
Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді зареєстрований проект закону "Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів".
Законопроектом пропонується частина першу статті 76 викласти в наступній редакції: "Конституційний склад Верховної Ради України - чотириста п'ятдесят народних депутатів України, які обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років"; розділ XV "Перехідні положення" доповнити пунктами 15 і 16 наступного змісту: "Чергові вибори у Верховну Раду України після відновлення положень Конституції України в редакції від 28 червня 1996 р. за вирішенням Конституційного суду України від 30 вересня 2010 р. № 20-рп/2010 у справі про дотримання процедури внесення змін в Конституцію України проводяться в останню неділю жовтня 2012 р.".
Нагадаємо, 1 жовтня ц.р. КСУ визнав неконституційною політичну реформу 2004 р. Саме з тієї дати починає діяти Конституція України формату 1996 р. Зміни в Конституцію України були внесені 8 грудня 2004 р. і набули чинності 1 січня 2006 р. Ці поправки перерозподілили повноваження між Президентом, парламентом і урядом на користь двох останніх гілок влади.