ua en ru

Ціни на нафту відступили на фоні зміцнення долара

Автор: RBC.UA
Ціни на нафту на світових біржах знов знизилися, поставивши крапку під дводенним ралі. Тиск на котирування нафтових ф'ючерсів чинило нове зміцнення долара по відношенню до євро, яке знову постраждало через побоювання щодо боргових проблем Греції.

Ціни на нафту на світових біржах знов знизилися, поставивши крапку під дводенним ралі. Тиск на котирування нафтових ф'ючерсів чинило нове зміцнення долара по відношенню до євро, яке знову постраждало через побоювання щодо боргових проблем Греції.

За підсумками торгів у четвер, 18 березня, на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням у квітні знизилася на 0,73 дол., до 82,20 дол./бар. На InterСontinental Exchange в Лондоні травневий контракт на нафту Brent Crude подешевшав на 0,48 дол. і закрився на відмітці 81,48 дол./бар.

Трохи не дійшовши до позначки 83 дол./бар., ринок нафти знов відступив, піддавшись тиску американської валюти. Традиційно між двома ринками спостерігається зворотна пропорційна залежність: зміцнення долара знижує привабливість ринку нафти у якості альтернативної інвестиції. Підтримку долару надала європейська валюта, курс якої напередодні знижувався через неспокій гравців з приводу того, що заходи, які вживаються властями Греції, не дадуть позитивного ефекту.

Учасники ринку сумніваються в тому, що на майбутньому засіданні в кінці березня країни-члени єврозони домовляться про надання Греції реальної допомоги. Гравці чекають, що зустріч міністрів фінансів знову завершиться гучними шаблонними заявами. В четвер з'явилася інформація, що прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу не виключив можливості звернення по фінансову допомогу до Міжнародного валютного фонду. Він відзначив, що якщо країна опиниться перед необхідністю платити дуже високі відсотки по позиках, які залучаються з міжнародного фінансового ринку, то не виключені й інші шляхи залучення кредитів. Прем'єр підкреслив, що Греція продовжує запозичувати за виключно завищеними процентними ставками, і це створює "як економічну, так і етичну проблему, бо уряд вимагає від населення скорочення зарплат, а кошти від цього витрачаються на оплату підвищених відсотків по позиках".

В результаті курс євро по відношенню до долара знизився на 0,9%, до 1,362 дол./євро і потягнув за собою ринок нафти. Додатковий тиск на нафтові ціни чинили дані британської консалтингової компанії Oil Movements. Згідно з прогнозами аналітиків компанії, за чотири тижні до 3 квітня обсяги експорту з країн ОПЕК (за винятком Анголи і Еквадору) зростуть на 70 тис. бар./день.

Втім, незначне падіння цін на нафту на цьому фоні говорить про те, що серед гравців зберігаються позитивні настрої, відзначають аналітики Australia and New Zealand Bank. На їх думку, на ринок все ще робить позитивний вплив стимулююча політика процентних ставок, яку продовжує проводити ФРС. (На засіданні комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) 16 березня знов було ухвалено рішення залишити процентну ставку без змін в діапазоні 0-0,25%. При цьому учасники засідання підтвердили рішучість зберігати ставки на "виключно низькому рівні" протягом тривалого періоду).

Серед аналітиків немає чіткої думки про те, в якому напрямі надалі рухатимуться ціни на нафту. Експерти відзначають вірогідність як зростання, так і падіння. "В цілому ринок нафти залишиться волатильним, ми відштовхуємося від широкого діапазону 50-90 дол./бар.", - заявив виконавчий директор Royal Dutch Shell Пітер Восер. Товарний аналітик Summit Energy Inc Бред Семплс також не готовий позначити динаміку: "Десь в найближчий тиждень ми, можливо, протестуємо рівень 84 дол./бар. Якщо ми не прорвемо рівень 84-85 дол./бар., ціни на нафту, ймовірно, стагнують".

Оптимістичніші в Siciete Generale. "Перспективи на 2010 р. помірно оптимістичні, - відзначають в банку. - На тлі поступового відновлення попиту у поєднанні з незмінним рівнем виробництва і подальшим обмеженням видобутку в ОПЕК, які призведуть до скорочення запасів, у другій половині 2010 р. марка WTI торгуватиметься вище за позначку 90 дол./бар.".

"В другій половині 2010 р. зійде нанівець вплив заходів по стимулюванню економіки, і в країнах ОЕСР почнеться зниження попиту (супроводжуване зростанням біржових запасів), - вважають аналітики британської дослідницької компанії Economist Intelligence Unit. - А це призведе до того, що в 2011р. ціни на нафту знизяться приблизно до 73 дол./бар.".