Ціни світового ринку на нафту незначно підвищилися

Середа 18 листопада 2009 09:51
Автор: RBC.UA
Ціни світового ринку на нафту за підсумками торгів 17 листопада 2009 р. на провідних нафтових біржах підвищилися.

Ціни світового ринку на нафту за підсумками торгів 17 листопада 2009 р. на провідних нафтових біржах підвищилися.

 Офіційні ціни нафтових ф'ючерсів найближчого місяця постачання склали:
- в Лондоні на InterContinental Exchange Futures Europe - IPE Brent Crude - 78,97 (+0,21) дол./бар.;
- в Нью-Йорку на New York Mercantile Exchange - Light Sweet Crude Oil - 79,14 (+0,24) дол./бар.

Ціни на нафтові ф'ючерси Middle East Crude Oil на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) сьогодні підвищилися приблизно на 1%. На момент закінчення 18 листопада торгів на TOCOM офіційна ціна найбільш активного по операціях ф'ючерсу (квітень) склала 45,200 (+0,510) тис. ієн за кілолітр, що приблизно відповідає 80,50 дол./бар.

 Ціни на нафту за підсумками торгів 16 листопада на провідних нафтових біржах підвищилися більш ніж на 3% на фоні сприятливих макроекономічних даних з США. На ринок вплинуло падіння курсу долара, який знизився до мінімального за останній рік і три місяці рівня, що викликало перехід інвесторів на ринки більш ризикованих активів.

 Ціна нафтової "корзини" ОПЕК виросла на 1,6% і досягла максимуму за три торгові дні. Станом на кінець дня 16 листопада "корзина" ОПЕК подорожчала на 1,23 дол., а її ціна офіційно склала 76,49 дол./бар.

 Нагадаємо, що російська газова монополія ВАТ "Газпром" в кінці минулого тижня дала прогноз, що ціни на нафту марки Brent в 2010 р. складатимуть від 75 до 85 дол./бар.

 Варто відзначити, що якоїсь єдиної оцінки немає і у зарубіжних експертів. Втім, більшість з них сходяться на думці, що найближчим часом світові ціни на чорне золото навряд чи відновлять рекорди літа 2008 року, коли вартість бареля нафти на світових біржах досягала відмітки в 150 доларів.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся