ru ua

Ціни на тури в Єгипет можуть впасти до 300 доларів

Ціни на тури в Єгипет можуть впасти до 300 доларів Поява нового туроператора може істотно знизити ціни на відпочинок в Єгипті
Восени українці можуть розраховувати на серйозне зниження цін на тури до Єгипту. В боротьбу за "єгипетських" туристів вступає новий великий туроператор.

Восени українці можуть розраховувати на серйозне зниження цін на тури до Єгипту. В боротьбу за "єгипетських" туристів вступає новий великий туроператор.

Всі хочуть на південь

З 17 жовтня національний туроператор TPG починає виконувати власну чартерну програму для наших туристів в Єгипет. Про це РБК-Україна розповів директор з розвитку TPG Валерій Паренчук.

Єгипет є основним закордонним пляжним курортом українців в зимовий сезон. Найнижчі ціни в порівнянні з іншими курортами в цей час року, а також широке поширення практики аll inclusive, сприяють тому, що основний турпотік з України йде в цьому напрямку.

Звичайно, любителі лижного відпочинку або автобусних екскурсій віддають перевагу іншим країнам.

За словами Валерія Паренчука, щотижня з Києва будуть виконуватися чотири чартерних авіарейси - два в Хургаду і два в Шарм-ель-Шейх.

Приймаючими компаніями в Єгипет будуть виступати Alamid і Travco. Туроператор буде замовляти літаки в авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".

TPG планує вантажити літаки самостійно, без передачі блоків крісел іншим туркомпаніям.

Але кооперативний прес-секретар МАУ Євгенія Сацька повідомила РБК-Україна, що МАУ ще не виділили літак для TPG. "Ведуться переговори", - сказала вона.

Також TPG планує в найближчому майбутньому почати чартерні програми і з регіонів - з Харкова, Одеси, Львова і, можливо, із Запоріжжя. Дати початку польотів з цих міст Валерій Паренчук відмовився озвучити, оскільки туроператор поки тільки розробляє відповідні програми.

Зараз тільки два туроператора самостійно заповнюють чартери до Єгипту - Anex Tour і Join Up! Кілька інших ділять борти між собою - TUI, Coral Travel, Pegas Touristik, "Зевс Тревел", Tez Tour розповів Валерій Паренчук.

Щоб зацікавити турагентів, до кінця серпня TPG платить їм підвищену комісію - 14%. Звичайна комісія - 10-12%.

Крім того, туроператор прибрав 15%-ий обов'язковий штраф у разі відмови туристів від запланованої поїздки в Єгипет.

Можливий цінопад

TPG включив Єгипет в свій портфель, щоб задовольнити запити від агентств своєї мережі, яка в останні місяці різко зросла, вважає комерційний директор туроператора "Наталі Турс Україна" Іванна Чучман.

Разом з тим вона вважає, що заявлений обсяг турів в Єгипет від TPG не надасть сильної конкуренції досвідченим гравцям на єгипетському напрямку.

Директор мережі туристичних агенцій "Поїхали з нами" Олег Кулик сказав, що зараз в Єгипет щотижня літає з Києва 23 чартера. "Якщо таке ж число залишиться і в жовтні, то TPG займе приблизно 17%", - зазначив він.

Але восени туроператори традиційно збільшують кількість рейсів до Єгипту, уточнив Олег Кулик. "У Туреччині стає холодно, тому туристи переорієнтуються на більш теплий Єгипет. Тому в реальності 4 рейси від TPG будуть займати приблизно 10% ринку", - дав прогноз Олег Кулик.

Разом з тим, за його словами, поки що складно прогнозувати, як вихід TPG з 4 рейсами позначиться на цінах на тури.

"За найближчі два місяці до старту польотів на ринку може відбутися все що завгодно", - сказав Олег Кулик. - Поки що у більшості туроператорів, що вже працюють на цьому напрямку, польотна програма, швидше за все, буде піддаватися коригуванням, виходячи з тієї ситуації, яка буде складатися в жовтні. В першу чергу, вона буде залежати від курсу долара і відповідно попиту з боку туристів на ці напрямки".

Олег Кулик підкреслив, що не хотілося б повторення ситуації минулого року, коли оператори горіли по Єгипту всю осінь і зиму 2014-2015 років.

У TPG запевнили, що вони не планують боротися за клієнтів за рахунок низьких цін на тури. "Ми не будемо найдешевшим оператором по Єгипту. Наше завдання заробити і надати якість сервісу. Будемо боротися не низькими цінами, а наявністю декількох ексклюзивних гарних готелів і сервісом", - запевнив Валерій Паренчук.

Разом з тим не всі учасники ринку очікують стабільності цін через вихід TPG на єгипетський напрямок.

Директор "Мережі агенцій горящих путівок" Равіль Хамітов прогнозує два полярних наслідки виходу нового гравця на єгипетський напрямок. Він припустив можливе різке зменшення ціни, якщо хтось з нині діючих гравців захоче боротися з новачком.

"З 90%-ою ймовірністю туроператори почнуть один одного топити, бомбити і т. д. Якщо раніше вони сідали за стіл переговорів, то зараз це навряд чи станеться... З діючих гравців за свою частку ринку будуть боротися нинішні лідери - Anex Tour і Join Up!", - сказав Равіль Хамітов.

Він очікує, що ціни на тури можуть знизитися до ціни авіаквитків - до 600 дол. на двох за відпочинок в п'ятизірковому готелі.

Зараз найдешевший тур в п'ятизірковий готель Єгипту з аll inclusive на двох на тиждень на другу половину жовтня, тобто, час виходу TPG, вартує 956 дол.

"Але настільки низькі ціни на тури, швидше за все, довго не протримаються. Зазвичай після появи таких позначок - до 600 дол. на двох - оператори починають скорочувати кількість чартерів", - підкреслив директор "Мережі агенцій горящих путівок".

Разом з тим, Равіль Хамітов допустив і інший варіант подій: нині діючі гравці ринку не будуть боротися за частку ринку і оптимізують свої чартери на користь нового гравця.

В такому разі розраховувати на серйозне здешевлення турів не варто.