ua en ru

Ціни на соцсорти палива до травня повинні знизитися до 10,50-11,00 грн/л, - Ставицький

Автор: RBC.UA
Ціни на А-95 і дизпаливо на українських АЗС повинні знизитися до травня 2013 р. до діапазону 10,50-11,00 грн/л. До такої домовленості спробували прийти в ході сьогоднішньої зустрічі міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький і провідні оператори на українських АЗС, повідомив міністр на сьогоднішній прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Ціни на А-95 і дизпаливо на українських АЗС повинні знизитися до травня 2013 р. до діапазону 10,50-11,00 грн/л. До такої домовленості спробували прийти в ході сьогоднішньої зустрічі міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький (на фото) і провідні оператори на українських АЗС, повідомив міністр на сьогоднішній прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Соціальні сорти палива, а саме це дизпаливо і А-95... повинні мати ціну і ціноутворення, про які ми раніше домовилися... За моїми приблизними оцінками, діапазон має бути в районі 10,50-11,00 грн, а не те, що ми бачимо зараз. Деякі мережі підняли ціну до 12,70-12,80 грн", - сказав Ставицький.

Читайте також: Мінінфраструктури не підвищуватиме акцизи на бензин (відео)

Він зазначив, що в ході сьогоднішньої зустрічі між її учасниками була досягнута домовленість про створення між урядом і представниками компаній спільної робочої групи, яка напрацює проект урядової постанови, що надалі відіб'ється на законодавстві, який потрібно буде прийняти, щоб виключити фальсифікації і збільшити надходження до державного бюджету.

Читайте також: Ціни на бензин і дизпаливо в Києві 22 квітня не змінилися

"Ми прийняли за основу, що повинні повернутися до того протоколу, який був раніше підписаний, і до кінця місяця внести правки до формули... яка була прийнята три роки тому, з урахуванням як інфляційної складової, так і інвестиційної, яка присутня. Тому ми до травня місяця ухвалили рішення ввести на соціальні сорти палива такий регламент", - відзначив Ставицький.

Також, за словами міністра, інші види палива можуть зрости в ціні, але "на кожній автозаправній станції має бути складова (ціни), яка сформована учасниками ринку і державою".

Читайте також: Міненерго України має намір погоджувати ціноутворення в мережах АЗС з їхніми представниками

Зазначимо, що на сьогоднішній день ціни на А-95 і дизпаливо складають в середньому 11,13 і 10,21 грн відповідно.

Ставицький також нагадав операторам на українському ринку нафтопродуктів про необхідність виконувати договір, підписаний в 2010 р., по якому їхня маржа не повинна перевищувати 1,8 дол.

Читайте також: В Україні загальна сума акцизного збору на паливо за рік складає 15,4 млрд грн, - Азаров

"Світові ціни на нафтопродукти демонструють низхідну динаміку, а саме світові котирування нафти... за період (березень-квітень) знизилися як мінімум на 13%. Це відбилося на котируваннях дизпаливо і бензину. Ф'ючерси на дизпаливо послідовно знижуються, і середня складова на сьогодні складає 98 дол./бар. Але, незважаючи на світові тенденції, ціни на світлі нафтопродукти в роздрібних мережах України в березні-квітні залишалися незмінними. Я розумію, що волатильність ринку нафтопродуктів не так швидко впливає, але хочу відзначити, що по протоколу засідання експертно-аналітичної групи від 23 листопада 2010 р. були досягнуті певні домовленості, а саме щодо встановлення маржі операторів на ринку на рівні 180 дол.", - сказав міністр.