Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent знизилися на 4 дол. на тлі кризи в Греції

Котирування нафти WTI (Light Sweet) і IPE Brent Crude сьогодні знижуються на 4 дол.; інвесторів турбує можливість збільшення грецької кризи, що загрожує цілісності зони євро. На цьому тлі курс долара виріс по відношенню до євро на 1,5%.

Котирування нафти WTI (Light Sweet) і IPE Brent Crude сьогодні знижуються на 4 дол.; інвесторів турбує можливість збільшення грецької кризи, що загрожує цілісності зони євро. На цьому тлі курс долара виріс по відношенню до євро на 1,5%.

Негативним фактором для учасників ринку також стало зниження Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) прогнозу економічного зростання в єврозоні і США. ОЕСР прогнозує, що ВВП єврозони в 2012 р. виросте лише на 0,3% (півроку тому зростання оцінювався в 2,0%). Економіка США виросте на 1,8% (попередній прогноз - 3,1%).

Станом на 15:10 за Київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- Light, Sweet Crude Oil (грудень) - 89,18 (-4,00);

- IPE Brent Crude (грудень) - 105,56 (-4,00).

Негативно позначилися на настроях інвесторів також повідомлення про банкрутство великого американського брокера на ринку деривативів - MF Global, обсяг активів якого становить 41,1 млрд дол. Біржова група CME Group, що управляє нью-йоркської товарної біржею, де торгуються ф'ючерси WTI, обмежила спектр торгових операцій брокера ліквідацією позицій, заборонивши трейдерам MF Global відкривати нові позиції. Після цього торгівельна активність по ф'ючерсах на нафту, золото та зерно в США різко впала.

Чергова порція статистики з Китаю чинила тиск на ринки, змусивши засумніватися в перспективи відновлення світової економіки. Офіційний індекс менеджерів із закупівель у секторі обробної промисловості (PMI) КНР в жовтні 2011 р. знизився до 50,4 пункту з 51,2 пункту у вересні 2011 р., що свідчить про зменшення активності в промисловому секторі країни.

Економіка Великобританії, у свою чергу, знаходиться на межі рецесії, незважаючи на дані за III квартал ц.р. ВВП королівства, за попередніми даними, за III квартал 2011 р. виріс на 0,5%. У річному вирахуванні ВВП Великобританії, за попередніми даними, в III кварталі 2011 р. виріс на 0,5%.

Нагадаємо, офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) за підсумками торгів 31 жовтня 2011 р. знизилася на 0,35 дол. і склала 109,56 дол./бар.

В той же час, офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку за підсумками торгів 31 жовтня 2011 р. знизилася на 0,13 дол. і склала 93,19 дол./бар.

За підсумками торгів 28 жовтня 2011 р. офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) також знизилася на 2,17 дол і склала 109,91 дол./бар.

Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку за підсумками торгів 28 жовтня 2011 р. знизилася на 0,64 дол і склала 93,32 дол./бар.

Ослаблення інтересу до покупок нафтових ф'ючерсів відбулося після того, як напередодні нафта на біржах в Лондоні і в Нью-Йорку істотно подорожчала. За підсумками торгів 27 жовтня офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) виросла на 4,2% і вперше майже за три місяці встановилася вище 93 дол./бар. Ціна нафти Brent зросла на 2,9% і склала більше 112 дол./бар.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top