ru ua

Ціни на нафту в Лондоні і Нью-Йорку продемонстрували зниження в межах 2 дол

Автор: RBC.UA
Офіційна ціна нафти WTI за підсумками торгів 20 лютого 2013 р. знизилася на 2,20 дол і склала 94,46 дол./бар. Ціна нафти Brent знизилася на 1,92 дол і склала 115,60 дол./бар.

Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку за підсумками торгів 20 лютого 2013 р. знизилася на 2,20 дол і склала 94,46 дол./бар.

Ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) за підсумками вчорашніх торгів знизилася на 1,92 дол і склала 115,60 дол./бар.

Згідно з прогнозами експертів Bank of America ціни на нафту марки Brent цьогоріч можуть досягти позначки 140 дол за бар. Така динаміка пов'язана із зростанням витрат виробництва, збільшенням бюджетних потреб країн ОПЕК, а також з тим, що ФРС зберігатиме поточні обсяги викупу облігацій в рамках програми стимулювання. Експерти вважають, що вже до 2017 р. ціни на нафту марки Brent можуть досягти 175 дол за барель.

Читайте також: Ціна нафти Brent у 2013 р. досягне позначки у 140 дол./бар., - експерти

Раніше провідні аналітики світового енергетичного ринку, опитані Financial Times, зазначали, що нафта у світі буде коштувати більше 100 дол./бар. протягом всього 2013 р. "Середня ціна бареля еталонної суміші Brent складе 109 дол 30 центів", - говорилося в повідомленні. При цьому, як зазначало FT, в світовій економіці в поточному році відбудеться збільшення добового попиту на нафту в розмірі близько 1 млн бар.

Раніше експерти банку Saxo Bank відзначали, що ціни на нафту в 2013 р. продовжать рухатися в діапазоні 90-125 дол за барель. Згідно з їхнім прогнозом, середня вартість нафти марки Brent в 2013 р. складе 111 дол за барель.

На думку глави дослідницького підрозділу товарно-сировинних ринків Оле Хансена, зростання вартості нафти сприятимуть геополітичні ризики в Близькосхідному регіоні, а також приплив спекулятивного капіталу.

Читайте також: Ціни на нафту гальмують світову економіку, - експерт

На думку головного економіста Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль, ціни на нафту виступають в якості гальма світової економіки і можуть завдати шкоди, зокрема, Європі. За його словами, в цьому році Європі доведеться витратити 500 млрд євро на імпорт нафти в тому випадку, якщо ціни на нафту залишаться поблизу поточних рівнів, що приблизно на 200 млрд євро більше середнього.