ua en ru

Ціни на нафту продовжили падіння

Автор: RBC.UA
За підсумками торгів 21 лютого в Нью-Йорку і Лондоні продовжилося падіння цін на нафту. Котирування знизилися більш, ніж на 2 дол.

За підсумками торгів 21 лютого в Нью-Йорку і Лондоні продовжилося падіння цін на нафту. Котирування знизилися більш, ніж на 2 дол.

Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку знизилася на 2,38 дол і склала 92,84 дол./бар. А ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) знизилася на 2,07 дол і склала 113,53 дол./бар.

Падіння цін на нафту триває вже кілька днів поспіль. Приводом для негативної динаміки стали чутки про те, що один з сировинних хедж-фондів був змушений ліквідувати значне число позицій. Додатковий тиск на нафтові котирування надали очікування того, що в II кварталі Саудівська Аравія збільшить виробництво нафти, а також занепокоєння, викликане змістом протоколів січневого засідання Комітету з операцій на відкритому ринку ФРС США (FOMC).

Читайте також: Ціни на нафту в Лондоні і Нью-Йорку продемонстрували зниження в межах 2 дол

Потрібно зазначити, що з середини грудня 2012 р. хедж-фонди та інші великі спекулянти майже подвоїли число довгих позицій, купивши ф'ючерси та опціони по Brent і WTI в сукупності приблизно на 440 млн бар. Тим часом підтверджень про те, що один з хедж-фондів постраждав, отримати не вдалося.

Тим не менш, ринок нафти, по всій видимості, був готовий до подальшого зниження, тому чутки про проблеми хедж-фонду запустили масові розпродажі на ринку нафти. "Ми не бачили такої динаміки вже досить тривалий час", - зазначив у зв'язку з подіями на ринку нафти глава компанії MMC Trading Меттью Качіотті, додавши, що в останні дні комплекс енергоносіїв не демонстрував скільки-небудь помітного руху.

Подальший тиск на настрої інвесторів зробили протоколи січневого засідання FOMC, з яких випливає, що все більше число членів FOMC висловлює занепокоєння щодо риpиків подальшого продовження програми з викупу активів.

Крім того, Саудівська Аравія має намір у II кварталі збільшити виробництво нафти. Саудівська Аравія - найбільший у світі експортер нафти - планує підвищити видобуток у II кварталі 2013 р., щоб задовольнити зростаючий попит в Китаї і допомогти економічному відновленню інших країн.

Читайте також: Ціна нафти Brent у 2013 р. досягне позначки у 140 дол./бар., - експерти

Варто також відзначити, що ціни на нафту продовжили падіння після оприлюдненої в четвер статистики департаменту Міністерства енергетики США (US Energy Information Administration - EIA), запаси нафти в США виросли за підсумками минулого тижня на 4,1 млн барелів. Зміна запасів сировини виявилося краще прогнозів експертів, що чекали зростання на 2 млн барелів.

При цьому запаси бензину скоротилися на 2,9 млн барелів, у той час як запаси дистилятів на товарних складах скоротилися на 2,3 млн. Експерти прогнозували падіння і першого, і другого показників на 1,4 млн барелів.