Центробанк Китаю підняв базові ставки втретє початку 2011 р
Народний банк Китаю (Центральний банк КНР) підняв базові ставки за річними кредитами і депозитами на 0,25 процентного пункту. Це третє за поточний рік підвищення базових ставок китайського ЦБ, передає Reuters.
Облікова ставка за кредитами в юанях строком на 1 рік зросте до 6,56%, а ставка за річними депозитами у юанях - до 3,5%. Рішення вступить в силу 7 липня 2011 р.
Останнє рішення ЦБ КНР, як і попередні, пов'язано з підвищеними інфляційними ризиками. У травні 2011 р. річний рівень інфляції склав 5,5%, - це найшвидше зростання з липня 2008 р.
Китайські функціонери вважають інфляцію однією з основних загроз соціальному благополуччю країни.
Раніше уряд КНР поставила за мету втримати інфляцію на рівні не вищому за 4% у 2011р. Однак, протягом перших п'яти місяців споживчі ціни в Китаї підскочили на 5,2%.
Між тим, в кінці червня прем'єр-міністр КНР Вень Цзябао заявляв, що зусилля Китаю по стриманню темпів інфляції дають результати, і зростання споживчих вдасться стримати найближчим часом.
Експерти пов'язують підвищення вартості кредитів ЦБ з бажанням влади обмежити приплив ліквідності, що стимулює зростання цін на товари, сировину та нерухомість.
До цього Китай підвищував базові ставки в кінці минулого року - також на чверть процентного пункту. А в жовтні 2010р. китайський нацбанк підняв ставки вперше з початку глобальної економічної кризи в 2007р.
Тоді сировинні ринки негайно відреагували на рішення китайських монетарних властей - світові біржі зафіксували одночасне зниження цін на мідь, нафту, золото.
Раніше Центробанк Китаю натякав, що в 2011р. має намір посилити боротьбу з інфляцією. В рамках цієї програми представники регулятора обіцяли використовувати різні інструменти, включаючи підвищення базової облікової ставки.
На початку грудня 2010р. політбюро ЦК Компартії Китаю офіційно оголосило про те, що влада країни з 2011р. переходить до "стриманої" грошово-кредитної політики. В рамках цієї програми представники регулятора обіцяли використовувати різноманітні інструменти, включно з підвищенням базової ставки.
В рамках боротьби зі зростанням споживчих цін уряд КНР також регулярно підвищує резервні вимоги за депозитами місцевих банків і час від часу вдається до інструментів прямого регулювання цін на продовольство.