Центробанк Австралії несподівано підвищив ключову процентну ставку

Центральний банк Австралії несподівано підвищив ключову ставку до дворічного максимуму 4,75% у вівторок, заявивши, що невелике посилення монетарної політики необхідно як превентивний захід проти інфляції, повідомляє Reuters.

Центральний банк Австралії несподівано підвищив ключову ставку до дворічного максимуму 4,75% у вівторок, заявивши, що невелике посилення монетарної політики необхідно як превентивний захід проти інфляції, повідомляє Reuters.

Австралійський долар виріс на цент після рішення Резервного банку Австралії (RBA) підняти ставку на 25 базисних пунктів. Таким чином, австралійський центробанк з травня по жовтень підвищив ставку на 150 базисних пункти.

"Рада прийшла до висновку, що баланс ризиків змістився до такої точки, коли невелике завчасне посилення монетарної політики є доцільним", - йдеться в заяві глави RBA Гленна Стівенса.

Багато інвесторів вважали, що ЦБ не буде підвищувати ставку шостий місяць поспіль на фоні даних минулого тижня, які показали, що рівень базової інфляції скоротився до 2,5%, тобто до середнього значення в цільовому діапазоні від 2-3%.

Таке рішення також різко контрастує з м'якою політикою в найбільших розвинених країнах і зроблено напередодні засідання Федерального резерву США, після якого, як очікується, американський центробанк оголосить про новий раунд кількісного пом'якшення політики на фоні стабільно високого безробіття.

Г.Стівенс сказав, що зростання доходів від експорту і брак вільних потужностей в економіці віщує інфляційні ризики в майбутньому.
Аналітики сприйняли це як обіцянку нових змін політики в майбутньому, хоча не думають, що це відбудеться раніше лютого.
"Резервний банк не перестає дивувати, - сказав старший економіст Commonwealth Bank Майкл Бліт. - На даному етапі ми очікуємо нового підвищення ставки в лютому, а на кінець 2011 року бачимо її на рівні 5,75%".

Варто також відзначити, що з 20 жовтня ц.р. ЦБ Китаю підвищив ключову процентну ставку вперше з 2007 р. на 0,25 процентного пункту - до 5,56%.

Банк Японії 5 жовтня ц.р. прийняв рішення встановити облікову ставку в діапазоні 0-0,1%. Це рішення виявилося несподіванкою для більшості аналітиків, які прогнозували, що облікова ставка збережеться на рівні 0,1%.

Як повідомлялося, Федеральна резервна система (ФРС) США 21 вересня ц.р. прийняла рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся