Ціна золота встановила сьогодні новий рекорд - 1285 дол./унція

Ціна золота на терміновому ринку сьогодні вранці встановила новий рекорд, підвищившись з початку дня на 7,4 дол і зупинившись біля позначки 1285 дол./ унція, передає РБК.

Ціна золота на терміновому ринку сьогодні вранці встановила новий рекорд, підвищившись з початку дня на 7,4 дол і зупинившись біля позначки 1285 дол./ унція, передає РБК.  

Так, усталені сьогодні вранці ціни за операціями з активним ф'ючерсом на золото (грудень) в електронній торговій системі CME GLOBEX тримаються в діапазоні:
- Мінімум - 1275,6 дол. / унція;
- Максимум - 1284,9 дол. / унція. 

Відзначимо, що недавній світовий рекорд за цінами на золото був встановлений 18 вересня ц.р. Так, тоді вартість однієї унції золота з негайною поставкою виросла до 1279,55 дол.
Нагадаємо, 13 серпня ц.р., як повідомляли тоді аналітики Standard Bank, ціни на золото впали з історичного максимуму 1265 дол./унція, досягнутого в червні, до 1170 дол. / унція в липні. У Standard Bank також вважали, що через півроку котирування можуть досягти позначки 1300 дол./унція.  

Аналітики компанії також заявили, що очікують в 2011-2012 рр.. уповільнення темпів зростання цін на золото. Експерти Standard Bank тоді висловили своє занепокоєння у відношенні ймовірності подальшого скорочення попиту з боку ювелірної промисловості. Так, з 2000 по 2009 рр.. частка ювелірних виробів у загальному попиті на золото впала з 80% до 41%. На думку керівництва компанії, середня ціна золота буде перевищувати витрати на його виробництво в 2011 р. Проте довгострокові перспективи ринку, на їхню думку, більш невизначені, особливо якщо центробанки почнуть викачувати надлишкову ліквідність з фінансової системи.  

Згідно з їхнім прогнозом, середня ціна золота в 2011 р. складе 1240 дол./унція, а в 2012 р. - 1280 дол./унція.
Проте деякі експерти вважають, враховуючи промислове застосування срібла, платини і паладію, на них можна заробити більше, ніж на золоті. Так, на їхню думку, за останній місяць срібло дорожчало швидше золота.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся