ua en ru

Рябченко: Ціна ОПЗ в разі приватизації складе 5-7 млрд грн

Автор: RBC.UA
Глава Фонду державного майна України Олександр Рябченко виступає за приватизацію Одеського припортового заводу і вважає, що ціна цього підприємства складе 5-7 млрд грн.

Глава Фонду державного майна України Олександр Рябченко виступає за приватизацію Одеського припортового заводу і вважає, що ціна цього підприємства складе 5-7 млрд грн. Про це Рябченко заявив в ході прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, відповідаючи на питання журналістів, чи буде найближчим часом виставлятися на конкурс цей об'єкт, Рябченко відповів: "Хотілося б мені його продати. Я думаю ціна складе від 5 до 7 млрд грн".

За його словами, чи буде приватизований Одеський припортовий завод залежить від того, які інвестиційні зобов'язання будуть прописані в договорі про приватизацію і від того, що буде рекомендувати профільне міністерство.

У той же час, за словами Рябченка, "Укрзалізниця" і "Турбоатом" найближчим часом не будуть виставлятися на приватизацію.

Глава ФДМУ також зазначив, що об'єкти, які виставляються на приватизацію, однак протягом декількох конкурсів поспіль не користуються попитом у потенційних інвесторів, будуть виставлятися на "голландський аукціон", який дозволяє приватизовувати об'єкти за зниженою ціною.

Як повідомлялося, 5 квітня ц.р., Кабінет міністрів України дозволив приватизувати 49% державного підприємства "Запорізького титано-магнієвого комбінату" (ЗТМК).

Нагадаємо, Верховна Рада України відхилила законопроект про внесення ОПЗ до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.

Відзначимо, ФДМУ у травні 2012 р. планує почати приватизацію газорозподільних і газопостачальних компаній. Як наголошується, затверджено план-графік продажу міськ- і облгазів. Всього в травні-липні ц.р. планується оголосити приватизаційні конкурси по 48 пакетах акцій у розмірі від 1% до 26% статутного капіталу госптовариств.

Серед великих пакетів акцій, які будуть виставлені ФДМУ на продаж у травні, слід виділити акції "Сумигазу" (25,79%), "Миколаївгазу" (25%), "Кримгазу" (23,99%), "Київоблгазу" (8,24%), "Херсонгазу" (20,83%), "Запоріжгазу" (25%), "Луганськгазу" (26%), "Дніпропетровськгазу" (26%), "Полтавагазу" (26%) і ін.

У червні будуть продані "Лубнигаз" (26%), "Житомиргаз" (15,86%), "Вінницягаз" (22,06%), "Івано-Франківськгаз" (25%), "Чернівцігаз" (20,39%), "Севастопольгаз" (25%), "Волиньгаз" (23,42%) і ін.

На липень планується виставити на приватизацію пакети "Мелітопольгазу" (25%), "Бережанигазу" (26,04%), "Уманьгазу" (15,3%) та інших підприємств.

В державний бюджет України в 2011 р. від приватизації державних об'єктів надійшло 11,5 млрд грн. У січні 2012 р. - 2,5 млрд грн. Кабінет міністрів України планує рівень надходжень у держбюджет 2012 р. від приватизації держмайна на рівні не менш 10 млрд грн.