Ціна нафти Brent вперше з липня 2012 р. впала нижче рівня 100 дол за барель

Ціни на нафту марки Brent впали нижче рівня 100 дол за барель вперше з липня 2012 р. На тлі появи нових сигналів про уповільнення темпів зростання світової економіки, котирування сировинних активів залишаються під помітним тиском.

Ціни на нафту марки Brent впали нижче рівня 100 дол за барель вперше з липня 2012 р. На тлі появи нових сигналів про уповільнення темпів зростання світової економіки, котирування сировинних активів залишаються під помітним тиском, повідомляє "Росія 24".

Котирування нафти марки Brent з поставкою в червні впали нижче за позначку 100 дол за барель. Сорт Brent входить у велику кількість сировинних індексів, має в них більшу питому вагу, ніж марка WTI, і в цілому розглядається, як найбільш близький ціновий орієнтир до реального вартісного виразу нафти.

Багато учасників сировинного ринку відзначають, що однією з основних причин збереження негативних настроїв по нафті і сировині в цілому - це слабкі економічні дані, які почали надходити по багатьом країнам світу.

Читайте також: Падіння вартості золота побило 30-літні рекорди

Так, дані по темпах зростання ВВП економіки Китаю в першому кварталі 2013 р. вийшли слабкіше очікувань, неприємно здивувавши інвесторів. У четвертому кварталі 2012р темпи зростання ВВП Китаю склали 7,9%. У перші три місяці цього року динаміка за темпами зростання ВВП Китаю знизилася до 7,7%.

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), Китай є другим за величиною споживачем нафти у світі після США. Згідно з розрахунками МЕА, за підсумками 2012 р. на частку США припало 21% від загальносвітового обсягу споживання нафти, на частку Китаю - 11%.

Крім того, варто зазначити, що ряд великих організацій після зниження прогнозів на початку року, в квітні знову переглянули свої оцінки по світовій економіці в бік більш низьких значень. Про зниження прогнозів оголосили представники Міжнародного валютного фонду (МВФ), а також Світової організації торгівлі (СОТ).

Експерти МВФ і СОТ вважають, що в 2013 р. обсяг світової торгівлі зможе показати лише незначне зростання, а загальна динаміка світової економіки буде залишатися уповільненою. На цьому тлі котирування нафти, золота і промислових металів, на думку багатьох експертів, можуть продовжити своє зниження.

Читайте також: Ціна нафти Brent в Лондоні за підсумками торгів знизилася на 2,72 дол. - до 100,39 дол./бар

На думку старшого аналітика CMC Markets Ріка Спунер, на ринках йде переоцінка колишніх очікувань щодо темпів зростання економіки. "На мій погляд, на сировинних ринках йде переоцінка колишніх очікувань щодо темпів зростання світової економіки. Багато інвесторів вже в який раз забігли занадто далеко у своїх очікуваннях бурхливого відновлення. Перспективи зростання вартості сировини в найближчій перспективі виглядають не дуже переконливо, і ми бачимо зниження апетиту до сировинних активів".

Нагадаємо, що за підсумками торгів 15 квітня, на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) офіційна ціна нафти Brent знизилася на 2,72 дол і склала 100,39 дол./Бар.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся