Ціна акцій Nokia скотилася до мінімуму за 16 років

Вівторок 10 липня 2012 20:54
Автор: RBC.UA
Вартість паперів фінського телекомунікаційного гіганта Nokia опинилася вперше з 1996 р. нижче за відмітку 1,50 євро, демонструючи зростаюче побоювання інвесторів відносно майбутнього компанії.

Вартість паперів фінського телекомунікаційного гіганта Nokia опинилася вперше з 1996 р. нижче за відмітку 1,50 євро, демонструючи зростаюче побоювання інвесторів відносно майбутнього компанії, повідомляє "Росія 24".

Частково така динаміка пов'язана з рішенням прем'єр-міністра Фінляндії Юркі Катайнен не купувати акції Nokia, щоб утримати компанію на плаву. "Це нас не стосується. Ми хочемо перетворити Фінляндію на країну, в якій компанії могли б працювати успішно, і не хочемо йти шляхом постійної підтримки бізнесу", - сказав Катайнен.

Нагадаємо, 15 червня Moody's знизило довгостроковий рейтинг Nokia до "Ba1" з "Baa3". На думку агентства, довгостроковий план реструктуризації Nokiaо здається більш витратним, ніж очікувалося раніше.

Раніше повідомлялось, що Nokia планує скоротити 10 тис. робочих місць по всьому світу, закрити ряд виробництв в Німеччині, Канаді та Фінляндії, позбутися від непрофільних активів, сфокусувавши увагу на основних сферах діяльності.

На піку своєї форми Nokia генерувала близько 4% ВВП Фінляндії, не вважаючи продукцію суміжних компаній. З початку року капіталізація компанії знизилася більш ніж на 50%.

За підсумками I кварталу 2012 р. компанія зафіксувала скорочення обсягу продажів 29,3%, а також чистий збиток у розмірі 929 млн євро проти прибутку роком раніше. Чистий обсяг продажів Nokia в I кварталі 2012 р. скоротився на 29,3% і склав 7 млрд 354 млн євро проти 10 млрд 399 млн євро роком раніше. У I кварталі 2012 р. Nokia продала 82,7 млн мобільних пристроїв, що на 24% менше, ніж за аналогічний період в 2011 р. (108,5 млн).

Nokia є одним зі світових лідерів в області мобільних комунікаційних технологій. Компанія займається виробництвом мобільної апаратури і розробкою програмного забезпечення для мобільних телефонів і КПК. В останні роки частка Nokia на ринку неухильно знижується, на середину 2011 р. вона склала близько 23%. Крім того, Nokia пішла на третє місце по продажах смартфонів, поступившись перші рядки американської Apple і південнокорейської Samsung.

У жовтні 2011 р. Nokia, що знаходиться в процесі структурної трансформації, представила перші моделі смартфонів з операційною системою (ОС) Windows Phone від Microsoft. Нові пристрої чекали з лютого 2011 р., коли Nokia оголосила про стратегічну співпрацю з Microsoft і поступовий перехід на основну ОС Windows Phone з морально застарілої Symbian.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся