ЦБ Японії зберіг облікову ставку на рівні 0,0 - 0,1%
Комітет з монетарної політики Банку Японії за підсумками дводенного засідання ухвалив рішення не змінювати ключову ставку, залишивши її в коридорі від 0,0% до 0,1%, і утримався від подальшого розширення програми з викупу активів, зберігши її обсяг на рівні 65 трлн ієн.
Рішення було прийняте одноголосно. Комітет, в якому зараз пустують два крісла, не піддався тиску з боку уряду і парламентарів, які наполягали на збільшенні програм стимулювання економіки, повідомляє "Росія 24". Комітет з монетарної політики залишається недоукомплектованим, оскільки депутати верховної палати парламенту не стали схвалювати кандидатуру, запропоновану Кабінетом міністрів. Представники законодавчої влади вважають, що Рютаро Коно, який зараз посідає посаду головного економіста BNP Paribas, дотримується занадто жорстких поглядів на монетарну політику, а на цій посаді нині потрібна людина, яка згодна на активні дії для боротьби з дефляцією.
Замість подальшого пом'якшення монетарної політики монетарна влада вдалася до точкової програмі підтримки. Фінансовим інститутам нададуть близько 12 млрд дол., що підуть на кредитування компаній з великим потенціалом зростання.
Нагадаємо, на попередньому засіданні, 13 березня, Банк Японії також залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. Стимулююча політика банку залишилася без змін після несподіваного пом'якшення раніше. Один з членів керівництва ЦБ запропонував розширити програму скупки активів на 5 трлн ієн, проте його ініціатива була відхилена. У той же час експерти банку продовжили цю програму до квітня 2013 р.
Востаннє Банк Японії знижував облікову ставку більше трьох років тому (19 грудня 2008 р.) - з 0,3% до 0,1% річних. Раніше, 31 жовтня 2008 р., ставка була знижена з 0,5% до 0,3% річних. До цього вона не змінювалася з лютого 2007 р. У 2001-2006 рр.. японський Центробанк проводив політику нульової облікової ставки в рамках зусиль держави по боротьбі з хронічними хворобами японської економіки останніх двох десятиліть - негативною інфляцією і анемічним зростанням ділової активності.
Зазначимо, що згідно з прогнозами ЦБ, зростання економіки в 2012-2013 фінансових роках сповільниться через ризики, пов'язані з борговою кризою в єврозоні. У поточному фінансовому році ВВП Японії знизиться на 0,3-0,4%, а в наступному - зросте на 1,8-2,1%.